F0603E0R75FSTR AVX
F0603E0R75FSTR Images
Please contact us for more photos of F0603E0R75FSTR
Part Number F0603E0R75FSTR
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Fuse Chip 0.75A Fast 2-Pin Solder Pad Surface Mount T R
Category Circuit Protection
Family Fuses
ROHS Compliant Yes
MSL Level F0603E0R75FSTR
Datasheet download F0603E0R75FSTR.pdf
Request Quotation for F0603E0R75FSTR
F0603E0R75FSTR Specifications
Part Number F0603E0R75FSTR
Maximum DC Voltage Rating 32 V
Type Chip
MSL Level 1
Acting Fast
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Product Dimensions 1.6 x 0.81 x 0.63 mm
Lead Finish Matte Tin
Replacement Part Number PART-F0603E0R75FSTR
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for F0603E0R75FSTR
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
MF-MSMF020-2-H8
Bourns
Fuse PTC Resettable 80A 30V 2-Pin SMD T R
Download PDF datasheet for MF-MSMF020-2-H8.pdf
TR 3216FF3-R
Eaton
Fuse Chip 3A 32V Fast 2-Pin Solder Pad Surface Mount T R
Download PDF datasheet for TR 3216FF3-R.pdf
0034.3119.G
SCHURTER
Fuse Miniature 1.6A 250V Slow Blow 2-Pin Cartridge Holder Bulk
Download PDF datasheet for 0034.3119.G.pdf
MRT1.6A(AMMO)
BEL
Fuse Micro 1.6A 250V Slow Blow 2-Pin Radial Through Hole Ammo Pack
Download PDF datasheet for MRT1.6A(AMMO).pdf
MRF 1 AMMO
BEL
Fuse Micro 1A 250V Fast 2-Pin Radial Through Hole Ammo Pack
Download PDF datasheet for MRF 1 AMMO.pdf
F0402G0R20FNTR
AVX
Fuse Chip 0.2A 32V Fast 2-Pin Solder Pad Surface Mount T R