F0603G0R15FNTR AVX
F0603G0R15FNTR Images
Please contact us for more photos of F0603G0R15FNTR
Part Number F0603G0R15FNTR
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Fuse Miniature 0.15A 32V Fast 2-Pin SMD T R
Category Circuit Protection
Family Fuses
ROHS Compliant Yes
MSL Level F0603G0R15FNTR
Datasheet download F0603G0R15FNTR.pdf
Request Quotation for F0603G0R15FNTR
F0603G0R15FNTR Specifications
Part Number F0603G0R15FNTR
Mounting Surface Mount
Lead Free Yes
Maximum AC Voltage Rating 32 V
Operating Temperature -55 to 125 °C
Packaging Tape and Reel
Voltage Rating 32
Family F0603G
Screening Level Military
Rad Hard No
Type Miniature
Current Rating 0.15 A
Acting Fast
Replacement Part Number PART-F0603G0R15FNTR
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for F0603G0R15FNTR
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
BK GBB-V-30-R
Eaton
Fuse Miniature 30A 250V Very Fast 2-Pin Axial Through Hole Cardboard Carton
Download PDF datasheet for BK GBB-V-30-R.pdf
170M3467
Eaton
Fuse Square Body 315A 700V 2-Pin Flat Bolt
Download PDF datasheet for 170M3467.pdf
MRF 2 AMMO
BEL
Fuse Micro 2A 250V Fast 2-Pin Radial Through Hole Ammo Pack
Download PDF datasheet for MRF 2 AMMO.pdf
RSTA 6.3 AMMO
BEL
Fuse Subminiature 6.3A 250V Time Lag 2-Pin Ammo Pack
Download PDF datasheet for RSTA 6.3 AMMO.pdf
BK S500-5-R
Fuse Miniature 5A 250V Fast 2-Pin Cartridge Holder Carton