SR211A471JARTR1 AVX
SR211A471JARTR1 Images
Please contact us for more photos of SR211A471JARTR1
Part Number SR211A471JARTR1
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 470pF 100V C0G 5% Radial 5.08mm 125\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level SR211A471JARTR1
Datasheet download SR211A471JARTR1.pdf
Request Quotation for SR211A471JARTR1
SR211A471JARTR1 Specifications
Part Number SR211A471JARTR1
Product Dimensions 5.08 x 3.175 x 5.08 mm
Voltage(DC) 100 V
Lead Pitch For Radial 5.08 mm
Seated Plane Height 7.62 mm
Rad Hard No
Tolerance 5 %
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Diameter 0.508 mm
Max Processing Temp 260
Capacitance Value 470 pF