SR212A150JARTR1 AVX
SR212A150JARTR1 Images
Please contact us for more photos of SR212A150JARTR1
Part Number SR212A150JARTR1
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Cap Ceramic 15pF 200V C0G 5% Radial 5.08mm 125\u00b0C T R
ROHS Compliant Yes
MSL Level SR212A150JARTR1
Datasheet download SR212A150JARTR1.pdf
Request Quotation for SR212A150JARTR1
SR212A150JARTR1 Specifications
Part Number SR212A150JARTR1
Product Dimensions 5.08 x 3.175 x 5.08 mm
Voltage(DC) 200 V
Capacitance Value 15 pF
Package/Case 5.08(Max) X 3.175(Max) X 5.08(Max)
Lead Pitch For Radial 5.08 mm
Seated Plane Height 7.62 mm
Case Style Dipped
Tolerance 5 %
Rad Hard No
Operating Temperature -55 to 125 °C
Lead Diameter 0.508 mm