VJ13MC0180KBA AVX
VJ13MC0180KBA Images
Please contact us for more photos of VJ13MC0180KBA
Part Number VJ13MC0180KBA
Manufacturer AVX
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Var MLV 13VAC 18VDC 500A 24V 1210 SMD T R
Category Circuit Protection
Family Varistor
ROHS Compliant Yes
MSL Level VJ13MC0180KBA
Datasheet download VJ13MC0180KBA.pdf
Request Quotation for VJ13MC0180KBA
VJ13MC0180KBA Specifications
Part Number VJ13MC0180KBA
Capacitance Value 0.003 uF
Varistor Voltage 24 V
Product Dimensions 3.2 x 2.5 x 1.7 mm
Clamping Current 10 A
Tolerance Voltage 10 %
Size Code 1210
ESD Protection Yes
Max Processing Temp 260
Lead Finish Matte Tin
Rad Hard No
Technology Multi-Layer
MSL Level 1
Operating Temperature -55 to 125 °C
Product Depth 2.5 mm
Product Height 1.7 mm
Product Length 3.2 mm