| Part Number | W3F41A2208AT1F |
|---|---|
| Manufacturer | AVX |
| Quantity in stock | 615910 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Cap Ceramic Array 22pF 100V C0G -20% to 50% 0612 SMD 4 Capacitor 125\u00b0C Embossed T R |
| Category | Capacitors |
| Family | Capacitor Array |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | W3F41A2208AT1F |
| Datasheet download |
| Part Number | W3F41A2208AT1F |
|---|---|
| Number of Terminals | 10 |
| Dielectric Material | Ceramic |
| Voltage(DC) | 100 V |
| Construction | Flat |
| Case Size | 0612 |
| Package/Case | 0612 |
| MSL Level | 1 |
| Tolerance | -20 to 50 % |
| Rad Hard | No |
| Capacitance Value | 22 pF |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Max Processing Temp | 260 °C |
| Terminal Pitch | 0.76 mm |
| Mounting | Surface Mount |
| Product Dimensions | 3.25 x 1.6 x 1.22 mm mm |
| Dielectric | C0G |
| Number of Capacitors | 4 |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Product Depth | 1.6 mm |
| Product Height | 1.22(Max) mm |
| Product Length | 3.25 mm |
| Replacement Part Number | PART-W3F41A2208AT1F |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
AVX | Cap Ceramic Array 22pF 100V C0G -20% to 50% 0612 SMD 4 Capacitor 125\u00b0C Embossed T R Download PDF datasheet for W3F41A2208AT1F.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic Array 100pF 50V C0G 10% 0612 SMD 4 Capacitor 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for W3A45A101K4T2A.pdf |
|
KEMET | Cap Ceramic Array 0.001uF 50V X7R 10% 0612 SMD 4 Capacitor 125\u00b0C Embossed Plastic T R Download PDF datasheet for CA064C102K5RACTU.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic Array 47pF 50V C0G 10% 0508 SMD 4 Capacitor 125\u00b0C Paper T R Embossed T R Download PDF datasheet for W2A45A470KAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic Array 47pF 50V C0G 10% 0612 SMD 4 Capacitor 125\u00b0C Paper T R Embossed T R Download PDF datasheet for W3A45A470KAT2A.pdf |
|
KEMET | KEMC1632X223K5RAC3124 C1632X 22NF K TOL Download PDF datasheet for C1632X223K5RAC3124.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic Array 0.1uF 25V X7R 10% 0612 SMD 4 Capacitor 125\u00b0C Paper T R Embossed T R Download PDF datasheet for W3A43C104KAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic Array 0.1uF 6.3V X7R 20% 0306 SMD 1 Capacitor 125\u00b0C T R Download PDF datasheet for LG226C104MAT2S1.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic Array 330pF 50V C0G 10% 0612 SMD 4 Capacitor 125\u00b0C Paper T R Embossed T R Download PDF datasheet for W3A45A331KAT2A.pdf |
|
AVX | Cap Ceramic Array 220pF 50V C0G 10% 0612 SMD 4 Capacitor 125\u00b0C Paper T R Embossed T R Download PDF datasheet for W3A45A221KAT2A.pdf |