| Part Number | MRT160MA(AMMO) |
|---|---|
| Manufacturer | BEL |
| Quantity in stock | 751770 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Fuse Micro 0.16A 250V Slow Blow 2-Pin Radial Through Hole Ammo Pack |
| Category | Circuit Protection |
| Family | Fuses |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | MRT160MA(AMMO) |
| Datasheet download |
| Part Number | MRT160MA(AMMO) |
|---|---|
| Voltage Rating | 250 V |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Product Dimensions | 7.7 mm |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Replacement Part Number | PART-MRT160MA(AMMO) |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
SCHURTER | FSF 5X20 FUSE 63mA F Download PDF datasheet for 34.153.pdf |
|
AVX | Fuse Chip 0.5A Fast 2-Pin Solder Pad Surface Mount T R Download PDF datasheet for F0402E0R50FSTR.pdf |
|
Eaton | Fuse Chip 12A 32V 2-Pin SMD T R Download PDF datasheet for CC12H12A-TR.pdf |
|
Eaton | Fuse Class RK5 80A 250V Slow Blow 2-Pin Lug Holder Carton Download PDF datasheet for FRN-R-80.pdf |
|
BEL | FUSE Download PDF datasheet for 3SB12A-R.pdf |
|
AEM | Fuse Chip 15A 24V Fast 2-Pin Solder Pad Surface Mount T R Download PDF datasheet for F1206HA15V024T.pdf |
|
BEL | Fuse Chip 0.375A 125V Fast 2-Pin T R Download PDF datasheet for 0685F0375-01.pdf |
|
BEL | Fuse Miniature 3A 250V Slow Blow 2-Pin Cartridge Holder Download PDF datasheet for 5TT3A-R.pdf |
|
BEL | Fuse Subminiature 3.15A 250V Time Lag 2-Pin Ammo Pack Download PDF datasheet for 0697A3150-02.pdf |
|
Kingbright | LED 25MCD RED DEFUSED WITH LED SPACER - |