| Part Number | 2026-35-C4F-S01 |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns |
| Quantity in stock | 672450 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Surge Arrestor 3-Pole Gas Discharge Tube 350VDC Thru-Hole Tray |
| Category | Circuit Protection |
| Family | Surge Arrestor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 2026-35-C4F-S01 |
| Datasheet download |
| Part Number | 2026-35-C4F-S01 |
|---|---|
| Lead Finish | Tin|Lead |
| Pin Count | 3 |
| Failsafe Protection | |
| Supplier Package | SIP |
| Maximum Voltage Rating | |
| Mounting | Through Hole |
| Type | |
| Energy Dissipation | |
| Package Type | |
| Maximum Response Time | |
| Maximum Surge Current | |
| Package Dimensions | 7.9 X 11.7 mm |
| Rad Hard | No |
| Moisture Sensitivity Level | 1 |
| Product Diameter | 7.9 mm |
| Product Length | 11.7 mm |
| Replacement Part Number | PART-2026-35-C4F-S01 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Gas Discharge Tubes - GDTs Gas Plasma Arrestors 350volts AXIAL GDT 15kA 8X6mm DIA Download PDF datasheet for 2049-35-BLF.pdf |
|
Bourns | Surge Arrestor 3-Pole Gas Discharge Tube 420VDC 20kA Thru-Hole Tray Download PDF datasheet for 2036-42-B2LF.pdf |
|
TDK | Surge Arrestor 3-Electrode Arrestor 350VDC 25KA Thru-Hole Download PDF datasheet for B88069X7200B502.pdf |
|
TDK | Surge Arrestor 2-Electrode Arrestor 90VDC Thru-Hole T R - |
|
Bourns | Surge Arrestor 3-Electrode Gas Discharge Tube 150VDC 10kA SMD T R Download PDF datasheet for 2038-15-SM-RPLF.pdf |
|
TDK | Surge Arrestor 2-Electrode Surge Arrestor 800VDC 10KA Thru-Hole T R Download PDF datasheet for B88069X2140S102.pdf |
|
Bourns | Precision Gas Discharge Tube Surge Protector 2-Pin T R Download PDF datasheet for 2027-09-SM-RPLF.pdf |
|
Bourns | Surge Arrestor 3-Electrode Miniature Gas Discharge Tube 360VDC 4kA SMD T R Download PDF datasheet for 2030-42T-SM-RPLF.pdf |
|
Bourns | GAS DISCHARGE TUBE Download PDF datasheet for 2037-60-B5LF.pdf |
|
Bourns | Surge Arrestor 2-Pole Gas Discharge Tube 60VDC 1kA SMD T R Download PDF datasheet for 2031-15T-SM-RPLF.pdf |