| Part Number | 2035-09-SM-RPLF |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns |
| Quantity in stock | 108220 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Surge Arrestor Gas Discharge Tube 90VDC 10kA SMD T R |
| Category | Circuit Protection |
| Family | Surge Arrestor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 2035-09-SM-RPLF |
| Datasheet download |
| Part Number | 2035-09-SM-RPLF |
|---|---|
| Product Dimensions | 4.4 x 5 x 5 |
| Pin Count | 2 |
| Rad Hard | No |
| Supplier Package | SMD |
| Maximum Voltage Rating | 90 Vdc |
| Maximum Surge Current | 10 kA |
| MSL Level | 1 |
| Type | Gas Discharge Tube |
| Failsafe Protection | No |
| Lead Finish | Tin |
| Mounting | Surface Mount |
| Package Type | SMD |
| Product Depth | 5 mm |
| Product Height | 5 mm |
| Product Length | 4.4 mm |
| Replacement Part Number | PART-2035-09-SM-RPLF |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Surge Arrestor 2-Pole Gas Discharge Tube 185VDC 1kA SMD T R Download PDF datasheet for 2031-23T-SM-RPLF.pdf |
|
Bourns | Surge Arrestor 2-Electrode Gas Discharge Tube 3500VDC 5kA Thru-Hole Bulk Download PDF datasheet for 2095-350-BLF.pdf |
|
TDK | Surge Arrestor 2-Electrode Arrestor 1000VDC 10KA Thru-Hole T R Download PDF datasheet for B88069X3820S102.pdf |
|
TDK | Surge Arrestor 2-Electrode Arrestor 3600V 2KA Thru-Hole Taped Strip - |
|
TDK | 2-Electrode Arrestor 90V SMD T R Download PDF datasheet for B88069X6241T902.pdf |
|
Bourns | GAS DISCHARGE TUBE Download PDF datasheet for 2037-60-B5LF.pdf |
|
TDK | Surge Arrestor 3-Electrode Surge Arrestor 90VDC 15KA Thru-Hole Download PDF datasheet for B88069X8300B502.pdf |
|
Bourns | Precision Gas Discharge Tube Surge Protector 2-Pin T R Download PDF datasheet for 2027-47-SM-RPLF.pdf |
|
TDK | Surge Arrestor 2-Electrode Surge Arrestor 230VDC 12KA Thru-Hole T R Download PDF datasheet for B88069X4960T502.pdf |
|
TDK | Surge Arrestor 2-Electrode Surge Arrestor 90VDC 12KA Thru-Hole T R Download PDF datasheet for B88069X4880S102.pdf |