| Part Number | 3313J-1-101E |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns |
| Quantity in stock | 533090 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Cermet Trimmer 100 Ohm 20% 1 8W 1(Elec) 1(Mech)Turn 1.93mm (3.2 X 3.5 X 2.2mm) J-Hook SMD Embossed T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Trimmers, Potentiometers and Rheostats |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 3313J-1-101E |
| Datasheet download |
| Part Number | 3313J-1-101E |
|---|---|
| Technology | Cermet |
| Product Dimensions | 3.2 x 3.5 x 2.2 mm |
| Temperature Coefficient | ±150 ppm |
| Mounting | Surface Mount |
| Power Rating | 0.125 W |
| Lead Finish | Tin |
| Termination Style | J-Hook |
| Shaft Diameter | 1.93 mm |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| MSL Level | 1 |
| Max Processing Temp | 250 |
| Resistance Value | 100 Ohm |
| Rad Hard | No |
| Tolerance | 20 % |
| Product Depth | 3.5 mm |
| Product Height | 2.2 mm |
| Product Length | 3.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-3313J-1-101E |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
ALPS | ALPS SWTICH FOR MEDICAL Download PDF datasheet for RK09712140X0.pdf |
|
Panasonic | Res Cermet Trimmer 500 Ohm 25% 3 10W 1Turn 3.6mm (7.8 X 6.9 X 7.6mm) Pin Thru-Hole Ammo Pack Download PDF datasheet for EVMAASA00B52.pdf |
|
Bourns | Res Cermet Trimmer 25K Ohm 10% 1 2W 25(Elec)Turn 2.19mm (9.53 X 4.83 X 11.55mm) Pin Thru-Hole Tube Download PDF datasheet for 3296Y-1-253LF.pdf |
|
Bourns | Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 1 4W 12(Elec)Turn 1.78mm (7.37 X 4.32 X 6.35mm) Pin Thru-Hole Tube Download PDF datasheet for RJ26FX103.pdf |
|
Bourns | Res Cermet Trimmer 1K Ohm 10% 1 2W 1(Elec) 1(Mech)Turn (6.35 X 5.82mm) Pin Thru-Hole Tube Download PDF datasheet for 3329P-1-102LF.pdf |
|
Bourns | Res Cermet Trimmer 20K Ohm 10% 1 2W 4(Elec)Turn (7.62 X 6.35mm) Pin Thru-Hole Tube Download PDF datasheet for 3339P-1-203LF.pdf |
|
Bourns | Res Cermet Trimmer 20 Ohm 10% 1 2W 25(Elec)Turn 2.19mm (9.53 X 4.83 X 11.55mm) Pin Thru-Hole Tube Download PDF datasheet for 3296Y-1-200LF.pdf |
|
Panasonic | Res Potentiometer 10K Ohm 20% 1 10W 1(Elec) 1(Mech)Turns 27mm (39.3 x 17.5mm) Pin Thru-Hole Tray Download PDF datasheet for EWVYK0L17B14.pdf |
|
Bourns | TRIMMER-SMD 1 4\" SQ MT CERMET Download PDF datasheet for 3269W-1-254G.pdf |
|
Bourns | PANEL CONTROL - 9MM-ST-CARBON - |