| Part Number | 4306M-102-823LF |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns |
| Quantity in stock | 413480 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Thick Film NET 82K Ohm 2% 9 10W \u00b1100ppm \u00b0C ISOL Molded 6-Pin SIP Pin Thru-Hole |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Networks and Arrays |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 4306M-102-823LF |
| Datasheet download |
| Part Number | 4306M-102-823LF |
|---|---|
| Mounting | Through Hole |
| Terminal Pitch | 2.54 mm |
| Case Style | Molded |
| Rad Hard | No |
| Type | Network |
| Termination Style | Pin |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Pin Count | 6 |
| Resistance Value | 82 kOhm |
| Supplier Package | SIP |
| Product Dimensions | 14.83(Max) x 2.16 x 6.35(Max) |
| Lead Finish | Tin |
| Package Type | SIP |
| Power Rating | 0.9 W |
| Tolerance | 2 % |
| Temperature Coefficient | ±100 ppm/°C |
| Technology | Thick Film |
| Power Rating per Resistor | 2/5 W |
| Termination Material | Silver |
| Product Depth | 2.16 mm |
| Product Height | 6.35(Max) mm |
| Product Length | 14.83(Max) mm |
| Replacement Part Number | PART-4306M-102-823LF |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Res Thick Film Array 10K Ohm 5% ISOL Molded 8-Pin 1206 Convex SMD Paper T R Download PDF datasheet for CAY16-103J4LF.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film NET 150K Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C BUS Molded 10-Pin 1608 Concave SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for EXBE10C154J.pdf |
|
ROHM | RES NTWK ARRAY 75 OHM 1 16W 5% 0402 4 ELEMENT SMD Download PDF datasheet for MNR04MRAPJ750.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film Array 15 Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for EXB38V150JV.pdf |
|
Bourns | Res Thick Film Array 390 Ohm 5% ISOL Molded 8-Pin 1206 Concave SMD Paper T R Download PDF datasheet for CAT16-391J4LF.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film Array 10 Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for EXB38V100JV.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film NET 120 Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 16-Pin 1506 Convex SMD Paper T R Download PDF datasheet for MNR18E0APJ121.pdf |
|
Bourns | Res Thick Film NET 100K Ohm 2% 2.25W \u00b1100ppm \u00b0C ISOL Molded 16-Pin DIP Pin Thru-Hole Download PDF datasheet for 4116R-1-104LF.pdf |
|
CTS | Res Thick Film Array 0 Ohm ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD Paper T R Download PDF datasheet for 742C083000XP.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film NET 1M Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 4-Pin 0606 Convex SMD Paper T R Download PDF datasheet for MNR12E0APJ105.pdf |