| Part Number | 78F101J-RC |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns |
| Quantity in stock | 766490 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind RF Choke Bobbin Core 100uH 5% 2.5MHz 60Q-Factor Ferrite 165mA AXL Bag |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Leaded |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 78F101J-RC |
| Datasheet download |
| Part Number | 78F101J-RC |
|---|---|
| Lead Style | Axial |
| Technology | Bobbin Core |
| Test Frequency | 2.5 MHz |
| Lead Finish | Tin |
| Package/Case | 2.79 X 7.11 |
| Operating Temperature | -55 to 105 °C |
| Product Dimensions | 7.11 mm |
| Tolerance | 5 % |
| Rad Hard | No |
| Product Diameter | 2.79 mm |
| Product Length | 7.11 mm |
| Replacement Part Number | PART-78F101J-RC |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind RF Choke Bobbin Core 56uH 10% 1KHz Ferrite 650mA AXL Bag Download PDF datasheet for 5300-22-RC.pdf |
|
Pulse | Ind Power Bead 215nH 10% 40A RDL Download PDF datasheet for PA2080.221NL.pdf |
|
Bourns | Ind RF Choke Bobbin Core 1mH 10% 1KHz 40Q-Factor Ferrite 300mA RDL Bag Download PDF datasheet for RL895-102K-RC.pdf |
|
Panasonic | Ind Choke Coil Wirewound 100uH 10% 10KHz 1.7A RDL Download PDF datasheet for ELC10D101E.pdf |
|
Bourns | Ind High Current Toroid 100uH 15% 1KHz 7A RDL Download PDF datasheet for 2312-H-RC.pdf |
|
Laird | Ind Bead 460 Ohm 100MHz Ferrite 5A Axial Download PDF datasheet for 28C0236-0DW-10.pdf |
|
Vishay | INDUCTORS,COMMERCIAL,MOLDED,AXIAL LEADED Download PDF datasheet for IM08ET222J.pdf |
|
KEMET | Ind Line Filter 8mH 1KHz 2.5A Pin Download PDF datasheet for SS28V-R25080-CH.pdf |
|
TDK | Ind RF Choke Bobbin Core 390uH 5% 100KHz 70Q-Factor Ferrite 180mA RDL T R Download PDF datasheet for B78148S1394J.pdf |
|
Laird | Ind Bead 998Ohm 100MHz Ferrite AXL Download PDF datasheet for 28C0236-0EW-10.pdf |