| Part Number | 8106-RC |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns |
| Quantity in stock | 423250 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Common Mode Toroid 5mH 1KHz 3.7A Pin |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Leaded |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 8106-RC |
| Datasheet download |
| Part Number | 8106-RC |
|---|---|
| Package/Case | 30.48 X 15.49 X 30.48 |
| Product Dimensions | 30.48 x 15.49 x 30.48 mm |
| Technology | Toroid |
| Rad Hard | No |
| Test Frequency | 1 kHz |
| Lead Style | Pin |
| Operating Temperature | -55 to 105 °C |
| Type | Common Mode |
| Product Depth | 15.49 mm |
| Product Height | 30.48 mm |
| Product Length | 30.48 mm |
| Replacement Part Number | PART-8106-RC |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Bourns | Ind RF Choke Bobbin Core 100uH 5% 2.5MHz 60Q-Factor Ferrite 165mA AXL Bag Download PDF datasheet for 78F101J-RC.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 47uH 10% 2.52MHz 30Q-Factor Ferrite 1.5A RDL Bag Download PDF datasheet for RLB0914-470KL.pdf |
|
Pulse | Ind Power Toroid 38uH 20% 3A RDL Download PDF datasheet for PE-54040NL.pdf |
|
Vishay | Ind RF Shielded Molded 390uH 10% 790KHz 60Q-Factor Ferrite 105mA AXL Bulk Download PDF datasheet for IMS05BH391K.pdf |
|
Laird | FIXED INDUCTORS 10UH 20% -40C +125C - |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 10uH 10% 2.52MHz 50Q-Factor Ferrite 2.7A RDL Bag Download PDF datasheet for RLB0914-100KL.pdf |
|
Bourns | Ind RF Choke 15uH 10% 1KHz 40Q-Factor Ferrite 1.75A RDL Bag Download PDF datasheet for RL822-150K-RC.pdf |
|
Bourns | Ind High Current RF Choke Bobbin Core 1mH 10% 1KHz Ferrite 200mA AXL Download PDF datasheet for 5800-102-RC.pdf |
|
Bourns | Ind Power Wirewound 47uH 10% 1KHz 30Q-Factor Ferrite 1.77A RDL Bag Download PDF datasheet for RLB9012-470KL.pdf |
|
TDK | Ind Power Line Choke 100mH -30% to 50% 10KHz Ferrite 350mA Pin Box Download PDF datasheet for B82731M2351A30.pdf |