| Part Number | CAT16-1002F4LF |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns |
| Quantity in stock | 838410 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Res Thick Film Array 10K Ohm 1% ISOL Molded 8-Pin 1206 Concave SMD Paper T R |
| Category | Resistor |
| Family | Resistor Networks and Arrays |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | CAT16-1002F4LF |
| Datasheet download |
| Part Number | CAT16-1002F4LF |
|---|---|
| Termination Style | Concave |
| Resistance Value | 10 kOhm |
| Max Processing Temp | 260 |
| Power Rating per Resistor | 1/16 W |
| Rad Hard | No |
| Case Style | Molded |
| Case Size | 1206 |
| Technology | Thick Film |
| Mounting | Surface Mount |
| Product Dimensions | 3.2 x 1.6 x 0.5 mm |
| Terminal Pitch | 0.8 mm |
| Lead Finish | Tin |
| Tolerance | 1 % |
| MSL Level | 1 |
| Operating Temperature | -55 to 125 °C |
| Product Depth | 1.6 mm |
| Product Height | 0.5 mm |
| Product Length | 3.2 mm |
| Replacement Part Number | PART-CAT16-1002F4LF |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Panasonic | Res Thick Film Array 22 Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for EXB-38V220JV.pdf |
|
CTS | Res Thick Film Array 15K Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD Paper T R Download PDF datasheet for 742C083153JP.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film Array 100 Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Convex SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for EXB38V101JV.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film Network 10K Ohm 5% 1W \u00b1100ppm \u00b0C BUS Molded 16-Pin Gull Wing QSOP SMD Tube Download PDF datasheet for VSSR1601103JUF.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film Array 39 Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 4-Pin 0404 Convex SMD Punched Paper T R Download PDF datasheet for EXBU24390JX.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film Array 100 Ohm 5% 1 4W \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 16-Pin 1506(8 X 0402) Convex SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for EXB2HV101JV.pdf |
|
Vishay | Res Thin Film NET 1K Ohm 10K Ohm 0.1% 1 5W \u00b125ppm \u00b0C VOLT D Molded 3-Pin SOT-23 Gull Wing SMD T R Download PDF datasheet for MPMT10011002AT5.pdf |
|
Panasonic | Res Thick Film Array 0 Ohm ISOL Molded 8-Pin 1206(4 X 0603) Concave SMD Punched Carrier T R Download PDF datasheet for EXBV8VR000V.pdf |
|
ROHM | Res Thick Film NET 120 Ohm 5% \u00b1200ppm \u00b0C ISOL Molded 16-Pin 1506 Convex SMD Paper T R Download PDF datasheet for MNR18E0APJ121.pdf |
|
Vishay | Res Thick Film NET 6.8K Ohm 1% 1.08W \u00b1100ppm \u00b0C BUS Molded 10-Pin Pin SIP Thru-Hole Tube Download PDF datasheet for M8340109K6801FCD03.pdf |