CR0603-JW-303ELF Bourns
CR0603-JW-303ELF Images
Please contact us for more photos of CR0603-JW-303ELF
Part Number CR0603-JW-303ELF
Manufacturer Bourns
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 0603 30K Ohm 5% 1 10W \u00b1200ppm \u00b0C Molded SMD SMD Paper Tape on Plastic Reel
ROHS Compliant Yes
MSL Level CR0603-JW-303ELF
Datasheet download CR0603-JW-303ELF.pdf
Request Quotation for CR0603-JW-303ELF
CR0603-JW-303ELF Specifications
Part Number CR0603-JW-303ELF
MSL Level 1
Operating Temperature -55 to 155 °C
Case Style Molded
Case Size 0603
Temperature Coefficient ±200 ppm/°C
Power Rating 0.1 W
Tolerance 5 %
Max Processing Temp 260
Resistance Value 30 kOhm
Product Dimensions 1.6 x 0.8 x 0.45 mm
Product Depth 0.8 mm
Product Height 0.45 mm
Product Length 1.6 mm