CRM1206-FX-R100ELF Bourns
CRM1206-FX-R100ELF Images
Please contact us for more photos of CRM1206-FX-R100ELF
Part Number CRM1206-FX-R100ELF
Manufacturer Bourns
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Res Thick Film 1206 0.1 Ohm 1% 1 2W \u00b1100ppm \u00b0C Molded SMD SMD T R
Category Resistor
Family Resistor Fixed Single-Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level CRM1206-FX-R100ELF
Datasheet download CRM1206-FX-R100ELF.pdf
Request Quotation for CRM1206-FX-R100ELF
CRM1206-FX-R100ELF Specifications
Part Number CRM1206-FX-R100ELF
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
Tolerance 1 %
Operating Temperature -55 to 155 °C
Case Style Molded
Case Size 1206
Temperature Coefficient ±100 ppm/°C
Product Dimensions 3.1 x 1.6 x 0.55 mm
Resistance Value 100 MOhm
Product Depth 1.6 mm
Product Height 0.55 mm
Product Length 3.1 mm