MF-USMF010-2 Bourns
MF-USMF010-2 Images
Please contact us for more photos of MF-USMF010-2
Part Number MF-USMF010-2
Manufacturer Bourns
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description PTC Resettable Fuse 10A 30V T R
Category Circuit Protection
Family PTC Resettable Fuse
ROHS Compliant Yes
MSL Level MF-USMF010-2
Datasheet download MF-USMF010-2.pdf
Request Quotation for MF-USMF010-2
MF-USMF010-2 Specifications
Part Number MF-USMF010-2
Rad Hard No
Mounting Surface Mount
MSL Level 1
Package/Case 1210
Max Processing Temp 260
Operating Temperature -40 to 85
Product Dimensions 3.43 x 2.8 x 1.1 mm
Trip Current 0.3 A