TISP4350M3BJR-S Bourns
TISP4350M3BJR-S Images
Please contact us for more photos of TISP4350M3BJR-S
Part Number TISP4350M3BJR-S
Manufacturer Bourns
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Thyristor TSPD 275V 32A 2-Pin SMB T R
Category Discrete Semiconductor
Family Thyristor
ROHS Compliant Yes
MSL Level TISP4350M3BJR-S
Datasheet download TISP4350M3BJR-S.pdf
Request Quotation for TISP4350M3BJR-S
TISP4350M3BJR-S Specifications
Part Number TISP4350M3BJR-S
Rad Hard No
Pin Count 2
Repetitive Peak Off-State Current 0.005 mA
Max Processing Temp 260
Product Dimensions 4.57 x 3.94 x 2.2 mm
Surge Current Rating 32 A
Supplier Package SMB
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Repetitive Peak Forward Blocking Voltage 275 V
Peak On-State Voltage 3@5A V
Maximum Holding Current 350 mA
Operating Temperature -40 to 150 °C
MSL Level 1
Repetitive Peak Reverse Voltage 275 V