| Part Number | CS4245-CQZR |
|---|---|
| Manufacturer | Cirrus Logic |
| Quantity in stock | 394180 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Audio Codec 2ADC 2DAC 24-Bit 48-Pin LQFP T R |
| Category | Communication |
| Family | Audio CODEC |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | CS4245-CQZR |
| Datasheet download |
| Part Number | CS4245-CQZR |
|---|---|
| Lead Finish | Matte Tin |
| Mounting | Surface Mount |
| Screening Level | Commercial |
| Operating Supply Voltage | 5 V |
| Operating Temperature | -10 to 70 °C |
| Pin Count | 48 |
| Product Dimensions | 7 x 7 x 1.3 mm |
| Max Processing Temp | 260 |
| Supplier Package | LQFP |
| Rad Hard | No |
| Sampling Rate | 192 ksps |
| Package | 48LQFP |
| Replacement Part Number | PART-CS4245-CQZR |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Texas Instruments | Audio Codec 2ADC 2DAC 24-Bit 80-Pin BGA MICROSTAR JUNIOR T R Download PDF datasheet for TLV320AIC33IZQER.pdf |
|
Cirrus Logic | Audio Codec 2ADC 2DAC 24-Bit 28-Pin TSSOP Tube Download PDF datasheet for CS4272-CZZ.pdf |
|
Texas Instruments | Audio Codec 2ADC 2DAC 24-Bit 32-Pin VQFN EP T R Download PDF datasheet for TLV320AIC3105IRHBR.pdf |
|
Cirrus Logic | Audio Codec 2ADC 4 DAC 24-Bit 72-Pin WCSP T R Download PDF datasheet for WM8994ECS R.pdf |
|
Cirrus Logic | Audio Codec 2ADC 2 DAC 24-Bit 28-Pin SSOP T R Download PDF datasheet for WM8731SEDS RV.pdf |
|
Cirrus Logic | Audio Codec 2ADC 2 DAC 18-Bit 48-Pin QFN T R Download PDF datasheet for WM9712CLGEFL RV.pdf |
|
Cirrus Logic | Audio Codec 2ADC 2DAC 24-Bit 24-Bit 80-Pin WCSP T R Download PDF datasheet for WM1811AECS R.pdf |
|
Cirrus Logic | CODEC, Smart Hi-Fi Audio w Low-Power DSP, 150 MIPS, 70-ball WLCSP Pkg (3.0x3.5x0.50mm), \u201340\u00b0~+85\u00b0C, T&R 6k Download PDF datasheet for CS47L15-CWZR.pdf |
|
Texas Instruments | Audio Codec 2ADC 2DAC 32-Pin VQFP T R Download PDF datasheet for 6PAIC3254IRHBRQ1.pdf |
|
Cirrus Logic | Audio Codec 1ADC 1 DAC 24-Bit 48-Pin TQFP Download PDF datasheet for WM8776SEFT V.pdf |