| Part Number | 5V2310PGGI8 |
|---|---|
| Manufacturer | Integrated Device Technology |
| Quantity in stock | 246330 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | 2.5V to 3.3V High Performance Clock Buffer |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Logic ICs |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 5V2310PGGI8 |
| Datasheet download |
| Part Number | 5V2310PGGI8 |
|---|---|
| Maximum Input Frequency | 200 MHz |
| Moisture Sensitivity Level | 1 |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Number of Outputs per Chip | 10 |
| Operating Supply Voltage | 2.5|3.3 V |
| Product Dimensions | 7.8 x 4.4 x 1 mm |
| Maximum Propagation Delay Time @ Maximum CL | [email protected]|[email protected] ns |
| Rad Hard | No |
| Minimum Operating Supply Voltage | 2.3 V |
| Pin Count | 24 |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Max Processing Temp | 260 |
| Pitch | 0.65 |
| MSL Level | 1 |
| Supplier Package | TSSOP |
| Mounting | Surface Mount |
| Package | 24TSSOP |
| Replacement Part Number | PART-5V2310PGGI8 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Texas Instruments | Bus XCVR Single 8-CH 3-ST 20-Pin SOIC T R Download PDF datasheet for SN74HCT245DWR.pdf |
|
ON Semiconductor | Bus XCVR Single 8-CH 3-ST 20-Pin SOIC W T R Download PDF datasheet for MC74LCX245DWR2G.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Multiplexer Demultiplexer Bus Switch 1-Element CMOS 8-IN 16-Pin SOIC N T R Download PDF datasheet for FST3257MX.pdf |
|
Nexperia | Shift Register Latch Single 8-Bit Serial to Serial Parallel 16-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for 74HC4094PW,118.pdf |
|
ON Semiconductor | Buffer Line Driver 4-CH Non-Inverting 3-ST CMOS 14-Pin SOIC T R Download PDF datasheet for MC74HC126ADR2G.pdf |
|
Nexperia | Buffer Line Driver 1-CH Inverting 3-ST CMOS 5-Pin TSSOP Download PDF datasheet for 74AUP1G240GW,125.pdf |
|
Nexperia | AND Gate 1-Element 2-IN CMOS 5-Pin TSOP T R Download PDF datasheet for 74AHCT1G08GV,125.pdf |
|
ON Semiconductor | Decoder Demultiplexer Single 3-to-8 16-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for MC74ACT138DTR2G.pdf |
|
Nexperia | Counter Single 4-Bit Sync Binary UP 16-Pin SO T R Download PDF datasheet for ALC74HC161D,653.pdf |
|
Texas Instruments | AND Gate 4-Element 2-IN CMOS 14-Pin VQFN EP T R Download PDF datasheet for SN74LVC08ARGYR.pdf |