| Part Number | P2I2305NZG-08SR |
|---|---|
| Manufacturer | ON Semiconductor |
| Quantity in stock | 131650 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Clock Fanout Buffer 5-OUT 8-Pin SOIC N T R |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Logic ICs |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | P2I2305NZG-08SR |
| Datasheet download |
| Part Number | P2I2305NZG-08SR |
|---|---|
| Maximum Propagation Delay Time @ Maximum CL | 6@3V to 3.6V ns |
| Minimum Operating Supply Voltage | 3 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.6 V |
| Maximum Duty Cycle | 55 % |
| Maximum Quiescent Current | 32 mA |
| MSL Level | 1 |
| Pin Count | 8 |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Rad Hard | No |
| Max Processing Temp | 260 |
| Number of Outputs per Chip | 5 |
| Maximum Input Frequency | 133.33 MHz |
| Supplier Package | SOIC N |
| Product Dimensions | 5 x 4 x 1.5 mm |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Package | 8SOIC N |
| Replacement Part Number | PART-P2I2305NZG-08SR |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Texas Instruments | Shift Register Single 8-Bit Serial Parallel to Serial 16-Pin SOIC T R Download PDF datasheet for SN74HC165DR.pdf |
|
Texas Instruments | Registered Buffer Single 28-CH 176-Pin BGA T R Download PDF datasheet for SN74SSQEC32882ZALR.pdf |
|
Texas Instruments | I2C Multiplexer 1-Element 4-IN 20-Pin VQFN EP T R Download PDF datasheet for PCA9544ARGYR.pdf |
|
Maxim Integrated | Voltage Level Translator 14-Pin TSSOP Download PDF datasheet for MAX3378EEUD+.pdf |
|
Texas Instruments | Inverter 6-Element Bipolar 14-Pin CFPAK Tube Download PDF datasheet for SNJ54F04W.pdf |
|
ON Semiconductor | Buffer Line Driver 4-CH Non-Inverting 3-ST CMOS 14-Pin SOIC T R Download PDF datasheet for MC74HC125ADR2G.pdf |
|
Toshiba | Inverter Schmitt Trigger 6-Element CMOS 14-Pin SOP T R Download PDF datasheet for TC74VHC14F(EL,K,F).pdf |
|
Nexperia | Buffer Driver 6-CH Inverting Open Drain CMOS 14-Pin SO T R Download PDF datasheet for 74LVC06AD,118.pdf |
|
Texas Instruments | AND NAND Gate 1-Element 8-IN CMOS 14-Pin SOIC T R Download PDF datasheet for CD4068BM96.pdf |
|
Nexperia | Buffer Line Driver 8-CH Non-Inverting 3-ST CMOS 20-Pin SO T R Download PDF datasheet for 74AHC244D,118.pdf |