| Part Number | DTA123JUAT106 |
|---|---|
| Manufacturer | ROHM |
| Quantity in stock | 272390 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans Digital BJT PNP 100mA 3-Pin UMT T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Bipolar Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | DTA123JUAT106 |
| Datasheet download |
| Part Number | DTA123JUAT106 |
|---|---|
| Mounting | Surface Mount |
| Max Processing Temp | 260|265 |
| Pin Count | 3 |
| Supplier Package | UMT |
| Peak DC Collector Current | 100 mA |
| Minimum DC Current Gain | 80@10mA@5V |
| Product Dimensions | 2 x 1.25 mm |
| Typical Input Resistor | 2.2 kOhm |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Rad Hard | No |
| Configuration | Single |
| Type | PNP |
| Lead Finish | Tin/Silver/Copper |
| Package | 3UMT |
| Replacement Part Number | PART-DTA123JUAT106 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
STMicroelectronics | Trans GP BJT NPN 400V 2.5A 3-Pin(2+Tab) DPAK T R Download PDF datasheet for BULD741T4.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans Darlington NPN 100V 1.5A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T R Download PDF datasheet for NZT7053.pdf |
|
ROHM | Trans GP BJT NPN 60V 2A 4-Pin(3+Tab) MPT T R Download PDF datasheet for 2SD2391T100Q.pdf |
|
Toshiba | Trans Digital BJT NPN 50V 800mA 3-Pin S-Mini T R Download PDF datasheet for RN1425(TE85L,F).pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Trans GP BJT NPN 32V 2A 3-Pin(2+Tab) DPAK T R Download PDF datasheet for FJD3076TM.pdf |
|
Panasonic | Trans GP BJT PNP 50V 0.1A 3-Pin SC-59A Embossed T R Download PDF datasheet for DSA2001S0L.pdf |
|
ROHM | Trans Digital BJT NPN 100mA 3-Pin SMT T R Download PDF datasheet for DTC144WKAT146.pdf |
|
ON Semiconductor | Trans GP BJT PNP 45V 0.1A 6-Pin SC-88 T R Download PDF datasheet for BC857BDW1T1G.pdf |
|
Infineon | INFBFP 780 H6327 SP000924978_RF BIP TRAN - |
|
Nexperia | Trans Digital BJT NPN 50V 100mA 3-Pin TO-236AB T R Download PDF datasheet for PDTC144ET,215.pdf |