| Part Number | EMD22T2R |
|---|---|
| Manufacturer | ROHM |
| Quantity in stock | 581810 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans Digital BJT NPN PNP 100mA 6-Pin EMT T R |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | Bipolar Transistor |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | EMD22T2R |
| Datasheet download |
| Part Number | EMD22T2R |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Mounting | Surface Mount |
| Pin Count | 6 |
| Operating Temperature | -55 to 150 °C |
| Peak DC Collector Current | 100 mA |
| Product Dimensions | 1.6 x 1.2 x 0.5 mm |
| Configuration | Dual |
| Supplier Package | EMT |
| Typical Input Resistor | 4.7 kOhm |
| Lead Finish | Tin/Copper |
| Minimum DC Current Gain | 80@10mA@5V |
| Type | NPN|PNP |
| Max Processing Temp | 260|265 |
| Package | 6EMT |
| Replacement Part Number | PART-EMD22T2R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Leshan Radio | Trans GP BJT NPN 65V 0.1A 3-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for LBC846BLT1G.pdf |
|
Nexperia | Trans Digital BJT NPN 50V 100mA 3-Pin TO-236AB T R Download PDF datasheet for PDTC143ZT,215.pdf |
|
ON Semiconductor | Trans GP BJT NPN 40V 0.6A 6-Pin SOT-363 T R Download PDF datasheet for NSVBT2222ADW1T1G.pdf |
|
ON Semiconductor | Trans GP BJT PNP 60V 0.6A 3-Pin SOT-723 T R Download PDF datasheet for MMBT2907AM3T5G.pdf |
|
ROHM | Trans Digital BJT NPN 50V 100mA 3-Pin SOT-323FL T R Download PDF datasheet for DTC024EUBTL.pdf |
|
Nexperia | Trans GP BJT NPN 30V 0.1A 4-Pin(3+Tab) SOT-143B T R Download PDF datasheet for BCV61B,215.pdf |
|
Nexperia | Trans GP BJT PNP 60V 1A 4-Pin(3+Tab) SOT-223 T R Download PDF datasheet for BCP52,135.pdf |
|
ON Semiconductor | Trans GP BJT NPN 45V 0.1A 3-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for BC847BLT3G.pdf |
|
Nexperia | Trans GP BJT NPN 300V 0.05A 4-Pin(3+Tab) SOT-89 T R Download PDF datasheet for BF620,115.pdf |
|
Nexperia | Trans GP BJT NPN 65V 0.1A 6-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for BC846BS,115.pdf |