| Part Number | LMH6586VS NOPB |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Quantity in stock | 247550 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Digital Crosspoint Single 32x16 80-Pin TQFP Tray |
| Category | Communication |
| Family | Datacom Support Logic |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | LMH6586VS NOPB |
| Datasheet download |
| Part Number | LMH6586VS NOPB |
|---|---|
| Supplier Package | TQFP |
| Output Level | CMOS |
| Maximum Single Supply Voltage | 5.5 V |
| Rad Hard | No |
| Input Level | CMOS |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Power Supply Type | Single |
| MSL Level | 3 |
| Differential Data Transmission | Yes |
| Max Processing Temp | 260|300 |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Product Dimensions | 12 x 12 x 1 mm |
| Pin Count | 80 |
| Array Configuration | 32x16 |
| Number of Arrays | 1 |
| Minimum Single Supply Voltage | 4.5 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Package | 80TQFP |
| Replacement Part Number | PART-LMH6586VS NOPB |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
NXP | UART 1-CH 64Byte FIFO 2.5V 3.3V 16-Pin TSSOP Tube Download PDF datasheet for SC16IS740IPW,112.pdf |
|
Microchip | Digital Crosspoint Dual 2x2 3Gbps 32-Pin TQFP EP T R Download PDF datasheet for SY55858UHG-TR.pdf |
|
Maxim Integrated | Digital Crosspoint Dual 2x2 32-Pin TQFP T R Download PDF datasheet for MAX9392EHJ+T.pdf |
|
Texas Instruments | Digital Crosspoint Dual 6x4 4Gbps 48-Pin VQFN EP T R Download PDF datasheet for SN65LVCP40RGZT.pdf |
|
Texas Instruments | UART 1-CH 16Byte FIFO 3.3V 5V 44-Pin PLCC T R Download PDF datasheet for TL16C550CFNR.pdf |
|
Silicon Labs | SINGLE-CHIP USB TO UART BRIDGE Download PDF datasheet for CP2101-GMR.pdf |
|
Texas Instruments | Digital Crosspoint Single 4x4 2.5Gbps 32-Pin LLP EP T R Download PDF datasheet for DS90CP04TLQ NOPB.pdf |
|
NXP | UART 8-CH 16Byte FIFO 3.3V 5V 84-Pin PLCC Tube Download PDF datasheet for SC28L198A1A,512.pdf |
|
NXP | UART 1-CH 64Byte FIFO 2.5V 3.3V 24-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for SC16IS750IPW,128.pdf |
|
NXP | UART 4-CH 64Byte FIFO 2.5V 3.3V 5V 80-Pin LQFP Tray Download PDF datasheet for SC16C754BIB80,551.pdf |