| Part Number | SY55858UHG-TR |
|---|---|
| Manufacturer | Microchip |
| Quantity in stock | 328150 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Digital Crosspoint Dual 2x2 3Gbps 32-Pin TQFP EP T R |
| Category | Communication |
| Family | Datacom Support Logic |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SY55858UHG-TR |
| Datasheet download |
| Part Number | SY55858UHG-TR |
|---|---|
| Power Supply Type | Single |
| Supplier Package | TQFP EP |
| Input Level | CML|PECL |
| Number of Arrays | 2 |
| Lead Finish | Gold Over Nickel Palladium |
| Minimum Single Supply Voltage | 2.3 V |
| Mounting | Surface Mount |
| Rad Hard | No |
| Maximum Single Supply Voltage | 3.6 V |
| Maximum Processing Temperature | 260 °C |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Package Dimensions | 7 x 7 x 1 mm |
| Differential Data Transmission | Yes |
| Output Level | CML |
| Pin Count | 32 |
| Moisture Sensitivity Level | 3 |
| Array Configuration | 2x2 |
| Maximum Data Rate | 3 Gbps |
| Package | 32TQFP EP |
| Replacement Part Number | PART-SY55858UHG-TR |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
NXP | UART 1-CH 64Byte FIFO 2.5V 3.3V 16-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for SC16IS741IPW,128.pdf |
|
NXP | UART 2-CH 8Byte FIFO 5V 44-Pin PQFP Tray Download PDF datasheet for SC26C92C1B,551.pdf |
|
Diodes Incorporated | I2C SPI to 2- Ch UART Bridge - |
|
Texas Instruments | Digital Crosspoint Single 2x2 1.5Gbps 16-Pin TSSOP Tube Download PDF datasheet for SN65LVDS122PW.pdf |
|
Texas Instruments | UART 2-CH 16Byte FIFO 5V 68-Pin PLCC Tube Download PDF datasheet for TL16C552AIFN.pdf |
|
Texas Instruments | UART Dual 64Byte FIFO 1.8V 2.5V 3.3V 5V 48-Pin TQFP T R Download PDF datasheet for TL16C752DPFBR.pdf |
|
NXP | UART 2-CH 64Byte FIFO 2.5V 3.3V 32-Pin HVQFN EP Tray Download PDF datasheet for SC16IS752IBS,151.pdf |
|
Maxim Integrated | UART 4-CH 128Byte FIFO 2.5V 3.3V 48-Pin TQFN EP T R Download PDF datasheet for MAX14830ETM+T.pdf |
|
NXP | UART 2-CH 8Byte FIFO 5V 44-Pin PLCC Download PDF datasheet for SC26C92A1A,529.pdf |
|
Texas Instruments | UART 4-CH 16Byte FIFO 3.3V 5V 80-Pin LQFP T R Download PDF datasheet for TL16C554APNR.pdf |