| Part Number | PI3C34X245BE |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Quantity in stock | 258950 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Bus Switch 4-Element 32-IN 80-Pin BQSOP Tube |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Bus Switch |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | PI3C34X245BE |
| Datasheet download |
| Part Number | PI3C34X245BE |
|---|---|
| Lead Finish | Matte Tin |
| Rad Hard | No |
| Maximum Low Level Output Current | 120 mA |
| MSL Level | 1 |
| Configuration | 8 x 1:1 |
| Maximum Propagation Delay Time @ Maximum CL | [email protected] ns |
| Mounting | Surface Mount |
| Number of Inputs per Chip | 32 |
| Pin Count | 80 |
| Typical Operating Supply Voltage | 2.5|3.3 V |
| Number of Outputs per Chip | 32 |
| Maximum High Level Output Current | -120 mA |
| Maximum Quiescent Current | 2000 uA |
| Number of Elements per Chip | 4 |
| Propagation Delay Test Condition | 50 pF |
| Maximum Operating Supply Voltage | 3.63 V |
| Max Processing Temp | 260 |
| Logic Function | Bus Switch |
| Typical Quiescent Current | 1000 uA |
| Product Dimensions | 20.6 x 4 x 1.6 mm |
| Maximum On Resistance | 8 Ohm |
| Supplier Package | BQSOP |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Package | 80BQSOP |
| Replacement Part Number | PART-PI3C34X245BE |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Nexperia | Multiplexer Demultiplexer Bus Switch 1-Element CMOS 8-IN 16-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for 74CBTLV3257PW,118.pdf |
|
Texas Instruments | Bus Switch 1-Element CMOS 8-IN 20-Pin TVSOP T R Download PDF datasheet for SN74CB3T3245DGVR.pdf |
|
Toshiba | Bus Switch 2-Element CMOS 2-IN 8-Pin SSOP Embossed T R Download PDF datasheet for TC7WB66CFK,LF(T.pdf |
|
NXP | Multiplexer Demultiplexer Switch 1-Element 2-IN 10-Pin XQFN T R Download PDF datasheet for CBTL01023GM,115.pdf |
|
Nexperia | Bus Switch 2-Element CMOS 2-IN 8-Pin XSON T R Download PDF datasheet for CBT3306GT,115.pdf |
|
Texas Instruments | Bus Switch 2-Element CMOS 20-IN 48-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for SN74CBT16210DGGR.pdf |
|
Texas Instruments | Multiplexer Demultiplexer Bus Switch 1-Element CMOS 8-IN 16-Pin TSSOP Tube Download PDF datasheet for SN74CBTLV3257PW.pdf |
|
Texas Instruments | Bus Switch 1-Element CMOS 8-IN 20-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for SN74CBTLV3245APWR.pdf |
|
Nexperia | Multiplexer Demultiplexer Bus Switch 1-Element CMOS 8-IN 16-Pin SSOP T R Download PDF datasheet for 74CBTLV3257DS,118.pdf |
|
Texas Instruments | Multiplexer Demultiplexer Bus Switch 1-Element CMOS 8-IN 16-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for SN74CB3Q3251PWR.pdf |