| Part Number | BK 1A1119-10-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Description | Fuse Clip 15A 500VAC Lug Through Hole Bulk |
| Category | Circuit Protection |
| Family | Fuse Accessories |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | BK 1A1119-10-R |
| Datasheet download |
|---|---|
| Lead Finish | Bright Tin |
| Mounting | Through Hole |
| Product Dimensions | 8.13 x 7.9 x 10.7 mm |
| Rad Hard | No |
| Replacement Part Number | PART-BK 1A1119-10-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
SCHURTER | FIO Fuseholder 5x20 IP 65 Download PDF datasheet for 31.1361.pdf |
Eaton | Fuse Holder 60A 300VDC 600VAC Screw DIN Rail Carton Download PDF datasheet for TCFH60N.pdf |
3M | Fuse Holder 18-14 AWG 90\u00b0C In Line Download PDF datasheet for 972-A.pdf |
SCHURTER | FEU carrier 6.3x32 IP 40 Download PDF datasheet for 31.1661.pdf |
SCHURTER | COVER FIZ FUL Download PDF datasheet for 859.0046.pdf |
SCHURTER | OG Clip 5x20 6.3x32 Download PDF datasheet for 751.0056.pdf |
SCHURTER | FIZ Fuseholder 5x20 IP 40 Download PDF datasheet for 31.2207.pdf |
SCHURTER | OGN COVER Download PDF datasheet for 853.0551.pdf |
SCHURTER | KEA FUSE DRAWER 1P 10A 115 230 Download PDF datasheet for 4301.1224.06.pdf |