| Part Number | DR127-330-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 707740 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Shielded 33uH 20% 100KHz Ferrite 3.23A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | DR127-330-R |
| Datasheet download |
| Part Number | DR127-330-R |
|---|---|
| Protection Style | Shielded |
| Package/Case | 12.5 X 12.5 X 8 |
| Maximum DC Current | |
| Impedance | |
| Maximum DC Resistance | |
| Inductance | |
| Minimum Quality Factor | |
| Max Processing Temp | 260 |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Product Dimensions | 12.5 x 12.5 x 8 mm |
| Maximum Self Resonant Frequency | |
| Tolerance | 20 % |
| Core Material | Ferrite |
| Type | Power |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Product Depth | 12.5 mm |
| Product Height | 8 mm |
| Product Length | 12.5 mm |
| Replacement Part Number | PART-DR127-330-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TAIYO YUDEN | Ind High Current Chip Bead 60Ohm 25% 100MHz Ferrite 3A 0603 T R Download PDF datasheet for FBMH1608HM600-T.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Shielded Wirewound 3.3uH 25% 100KHz Powdered Iron 6A T R Download PDF datasheet for HCP0704-3R3-R.pdf |
|
Eaton | POWER INDUCTOR - |
|
Vishay | Ind High Current Shielded Chip 1uH 20% 100KHz 11A T R Download PDF datasheet for IHLP2525CZER1R0MA1.pdf |
|
Pulse | Ind Common Mode Wirewound 1.8mH 2.5A Tube Download PDF datasheet for PE-53912NL.pdf |
|
Murata Manufacturing | Ind RF Chip Wirewound 1.5nH 0.5nH 100MHz 10Q-Factor 1A 0402 Paper T R Download PDF datasheet for LQW15AN1N5D00D.pdf |
|
Eaton | Ind Power Wirewound 470nH 15% 100KHz 33.7A T R Download PDF datasheet for HC9-R47-R.pdf |
|
Pulse | Ind Common Mode Choke Shielded Wirewound 90Ohm 25% 100MHz 330mA 0805 T R Download PDF datasheet for PE-0805CCMC900STS.pdf |
|
Eaton | Ind High Current Power Wirewound 150nH 10% 100KHz Ferrite 61A T R Download PDF datasheet for FP1007R3-R15-R.pdf |
|
Panasonic | Ind High Frequency Chip Laser Cut 82nH 5% 100MHz 12Q-Factor Ceramic 250mA 0603 T R Download PDF datasheet for ELJRE82NJFA.pdf |