| Part Number | FP1105R1-R15-R |
|---|---|
| Manufacturer | Eaton |
| Quantity in stock | 247420 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Ind Power Wirewound 150nH 10% 100KHz Ferrite 46A T R |
| Category | Inductor |
| Family | Inductor Surface Mount |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | FP1105R1-R15-R |
| Datasheet download |
| Part Number | FP1105R1-R15-R |
|---|---|
| Package/Case | 11 X 8 X 4.9 |
| Product Dimensions | 11 x 8 x 4.9 mm |
| Core Material | Ferrite |
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Tolerance | 10 % |
| Technology | Wirewound |
| Maximum DC Current | 46 |
| Max Processing Temp | 245 |
| Maximum DC Resistance | |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Type | Power |
| Product Depth | 8 mm |
| Product Height | 4.9 mm |
| Product Length | 11 mm |
| Replacement Part Number | PART-FP1105R1-R15-R |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Eaton | Ind Power Wirewound 100nH 10% 100KHz Ferrite 53A T R Download PDF datasheet for FP1005R1-R10-R.pdf |
|
Vishay | Ind Chip High Current Shielded 3.3uH 20% 100KHz 18A 5050 T R Download PDF datasheet for IHLP5050FDER3R3MA1.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded 47uH 20% 100KHz Carbonyl Powder 6.5A T R Download PDF datasheet for SRP1265A-470M.pdf |
|
INPAQ TECHNOLOGY | Ind Common Mode Filter 90Ohm 25% 100MHz 400mA 0805 Embossed Plastic T R Download PDF datasheet for MCM2012B900GBE.pdf |
|
Pulse | Ind Power Unshielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz 5.4A T R Download PDF datasheet for P0751.332NLT.pdf |
|
Murata Manufacturing | CHIP INDUCTOR 0603 47NH Download PDF datasheet for LQG18HN47NJ00.pdf |
|
Bourns | Ind High Current Wirewound 33uH 10% 1KHz Iron 10.1A Box Download PDF datasheet for PM2120-330K-RC.pdf |
|
Bourns | Ind Power Shielded Wirewound 33uH 20% 100KHz 16Q-Factor Ferrite 4.4A T R Download PDF datasheet for SRR1210-330M.pdf |
|
Bourns | Ind Power Semi-Shielded Wirewound 2.2uH 20% 1MHz Ferrite 2.3A 2512 T R Download PDF datasheet for SRN2512-2R2M.pdf |
|
TAIYO YUDEN | Ind Power Shielded Wirewound 4.7uH 20% 100KHz Ferrite 1.04A 1212 T R Download PDF datasheet for NR3015T4R7M.pdf |