TR 0603FA250-R Eaton
TR 0603FA250-R Images
Please contact us for more photos of TR 0603FA250-R
Part Number TR 0603FA250-R
Manufacturer Eaton
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Fuse Chip 0.25A 50V Fast 2-Pin Solder Pad Surface Mount Paper T R
Category Circuit Protection
Family Fuses
ROHS Compliant Yes
MSL Level TR 0603FA250-R
Datasheet download TR 0603FA250-R.pdf
Request Quotation for TR 0603FA250-R
TR 0603FA250-R Specifications
Part Number TR 0603FA250-R
Maximum AC Voltage Rating 32
Product Dimensions 1.6 x 0.81 x 0.48 mm
Acting Fast
Voltage Rating 50 V
Rad Hard No
Max Processing Temp 260
Type Chip
Replacement Part Number PART-TR 0603FA250-R
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for TR 0603FA250-R
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
3SB3A-R
BEL
Fuse Miniature 3A 250V Slow Blow 2-Pin Cartridge Holder
Download PDF datasheet for 3SB3A-R.pdf
5ST800MA-R
BEL
Fuse Miniature 0.8A 250V Slow Blow 2-Pin Cartridge Holder
Download PDF datasheet for 5ST800MA-R.pdf
SCHURTER
OMT 125 FUSE 1A T
Download PDF datasheet for 3404.0114.11.pdf
F0603FA2500V032TM
AEM
Fuse Chip 2.5A 32V Fast 2-Pin SMD T R
Download PDF datasheet for F0603FA2500V032TM.pdf
3AP6A-R
FUSE
Download PDF datasheet for 3AP6A-R.pdf
SCHURTER
OMF 125 FUSE 10A F
Download PDF datasheet for 3404.0021.22.pdf
USI 1206 FUSE 1A F
OMF 125 FUSE 1A F
F1206HA20V024TM
AEM
Fuse 20A 24V Fast Acting 2-Pin T R
Download PDF datasheet for F1206HA20V024TM.pdf
Fuse Non Resettable 0.1A 125V Time Lag 2-Pin Blister T R