TR 3216FF6.5-R Eaton
TR 3216FF6.5-R Images
Please contact us for more photos of TR 3216FF6.5-R
Part Number TR 3216FF6.5-R
Manufacturer Eaton
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Fuse Chip 6.5A 32V Fast 2-Pin Solder Pad Surface Mount T R
Category Circuit Protection
Family Fuses
ROHS Compliant Yes
MSL Level TR 3216FF6.5-R
Datasheet download TR 3216FF6.5-R.pdf
Request Quotation for TR 3216FF6.5-R
TR 3216FF6.5-R Specifications
Part Number TR 3216FF6.5-R
Maximum AC Voltage Rating 32
Product Dimensions 3.2 x 1.6 x 0.89 mm
Voltage Rating 32 V