TR1 6125TD4-R Eaton
TR1 6125TD4-R Images
Please contact us for more photos of TR1 6125TD4-R
Part Number TR1 6125TD4-R
Manufacturer Eaton
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Fuse Chip 4A 125V Slow Blow 2-Pin Solder Pad Surface Mount T R
Category Circuit Protection
Family Fuses
ROHS Compliant Yes
MSL Level TR1 6125TD4-R
Datasheet download TR1 6125TD4-R.pdf
Request Quotation for TR1 6125TD4-R
TR1 6125TD4-R Specifications
Part Number TR1 6125TD4-R
Current Rating
Maximum Power Dissipation
Fuse Material
Product Dimensions 6.1 x 2.72 x 2.72 mm
Rad Hard No
Type Chip
Acting Slow Blow
Max Processing Temp 260
Voltage Rating 125 V
Maximum AC Voltage Rating 125
Maximum DC Voltage Rating 60
Replacement Part Number PART-TR1 6125TD4-R
Weight Contact us
Country of Origin -
Related parts for TR1 6125TD4-R
Image Part Number and Brand Brief Description and PDF Datasheet
SCHURTER
OMF 125 FUSE 2A F
Download PDF datasheet for 3404.0012.11.pdf
5ST800MA-R
BEL
Fuse Miniature 0.8A 250V Slow Blow 2-Pin Cartridge Holder
Download PDF datasheet for 5ST800MA-R.pdf
0034.3116.G
SCHURTER
Fuse Miniature 0.8A 250V Slow Blow 2-Pin Cartridge Holder Bulk
Download PDF datasheet for 0034.3116.G.pdf
SUT 6.3x32 FUSE 30A T
Download PDF datasheet for 8020.0607.pdf
A12FA 500V FUSE 2A FF
BK MDL-1-1 2
Eaton
Fuse Miniature 1.5A 250V Slow Blow 2-Pin Cartridge Holder Carton
Download PDF datasheet for BK MDL-1-1 2.pdf
5HTP2A-R
BEL
FUSE
Download PDF datasheet for 5HTP2A-R.pdf
BK ABC-2-R
Eaton
Fuse Miniature 2A 250V Fast 2-Pin Cartridge Holder Cardboard Carton
Download PDF datasheet for BK ABC-2-R.pdf
TR PCB-1-R
Fuse Subminiature 1A 250V Fast 2-Pin Radial Through Hole T R
Download PDF datasheet for TR PCB-1-R.pdf
F1206FA2500V032TM
AEM
Fuse Chip 2.5A 32V Fast 2-Pin SMD T R