UP2UC-2R2-R Eaton
UP2UC-2R2-R Images
Please contact us for more photos of UP2UC-2R2-R
Part Number UP2UC-2R2-R
Manufacturer Eaton
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description Ind Power Wirewound 2.2uH 20% 100KHz Ferrite 6.1A T R
Category Inductor
Family Inductor Surface Mount
ROHS Compliant Yes
MSL Level UP2UC-2R2-R
Datasheet download UP2UC-2R2-R.pdf
Request Quotation for UP2UC-2R2-R
UP2UC-2R2-R Specifications
Part Number UP2UC-2R2-R
Operating Temperature -40 to 125 °C
Rad Hard No
Tolerance 20 %
Technology Wirewound
Package/Case 12.95 X 9.5 X 5.21
Product Dimensions 12.95 x 9.5 x 5.21 mm
Core Material Ferrite
Type Power
Test Frequency 100 kHz
Product Depth 9.5 mm
Product Height 5.21 mm
Product Length 12.95 mm