| Part Number | AGN2104HJ |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Quantity in stock | 780070 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Electromechanical Relay DPDT 1A 4.5VDC 202.5Ohm Through Hole |
| Category | Switches and Relays |
| Family | Relays |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | AGN2104HJ |
| Datasheet download |
| Part Number | AGN2104HJ |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Contact Material | Silver Palladium |
| Product Dimensions | 10.6 x 5.7 x 9 mm |
| Operate Time | 4 ms |
| Mounting | Through Hole |
| Supplier Package | DIP |
| Contact Arrangement | DPDT |
| Relay Construction | Latching Single Coil |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Coil Resistance | 202.5 Ohm |
| Product Depth | 5.7 mm |
| Product Height | 9 mm |
| Product Length | 10.6 mm |
| Replacement Part Number | PART-AGN2104HJ |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
XIAMEN HONGFA ELECTROACOUSTI | Electromechanical Relay SPST-NO 7A 5V 125Ohm Through Hole Download PDF datasheet for HF46F-G 5-HS1TG.pdf |
|
Toshiba | Optocoupler DC-IN 1-CH DC-OUT 4-Pin DIP T R Download PDF datasheet for TLP240A(TP1,F(O.pdf |
|
Panasonic | Electromechanical Relay SPDT 10ADC 16AAC 5VDC 47Ohm Plug-In Download PDF datasheet for AHN12205.pdf |
|
Panasonic | Electromechanical Relay SPST-NO 200A 12V Flange Mount Download PDF datasheet for AEV17012.pdf |
|
Panasonic | SLIM POWER RELAY WITH HIGH CURRENT CAP - |
|
Panasonic | Electromechanical Relay DPST-NO 20A 12VDC 75Ohm Through Hole Download PDF datasheet for HEV2AN-P-DC12V.pdf |
|
TE Connectivity | Electromechanical Relay SPST-NO 16A 12VDC 270Ohm Through Hole Download PDF datasheet for 1440002-8.pdf |
|
TE Connectivity | Electromechanical Relay DPDT 24A 24VAC 192Ohm Plug-In Download PDF datasheet for 4-1419111-8.pdf |
|
Broadcom | Relay SSR 20mA 1.65V DC-IN 1A 60V AC DC-OUT 4-Pin SOIC T R Download PDF datasheet for ASSR-1510-503E.pdf |
|
Panasonic | Electromechanical Relay DPDT 2A 3VDC 90Ohm Surface Mount Download PDF datasheet for AGQ210S03.pdf |