| Part Number | G5Q-1A4-EL2-HA DC12V |
|---|---|
| Manufacturer | OMRON |
| Quantity in stock | 868160 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | OMNG5Q-1A4-EL2-HA DC12V GENERAL PURPOSE |
| Category | Switches and Relays |
| Family | Relays |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | G5Q-1A4-EL2-HA DC12V |
| Datasheet download |
| Part Number | G5Q-1A4-EL2-HA DC12V |
|---|---|
| Replacement Part Number | PART-G5Q-1A4-EL2-HA DC12V |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
TE Connectivity | Electromechanical Relay SPST-NO 500A 9 36VDC Panel Mount Download PDF datasheet for 1-1618002-8.pdf |
|
TE Connectivity | Electromechanical Relay DPDT 5A 3VDC 64Ohm Through Hole Download PDF datasheet for 6-1419120-6.pdf |
|
TE Connectivity | Electromechanical Relay SPDT 2A 5VDC 125Ohm Through Hole Download PDF datasheet for 5-1393779-5.pdf |
|
TE Connectivity | Electromechanical Relay SPST-NO 10A 24VDC 1.28KOhm Through Hole Download PDF datasheet for 1440007-2.pdf |
|
Panasonic | Electromechanical Relay DPDT 2A 3VDC 64.3Ohm Through Hole Download PDF datasheet for TX23J.pdf |
|
Panasonic | Electromechanical Relay DPDT 2A 12VDC 1.028KOhm Surface Mount Download PDF datasheet for AGQ200A12ZJ.pdf |
|
TE Connectivity | Electromechanical Relay 4PDT 115VAC 210Ohm Flange Mount Download PDF datasheet for 9-1393139-2.pdf |
|
Panasonic | Relay SSR 50mA 1.5V DC-IN 2.5A 60V AC DC-OUT 6-Pin PDIP SMD Tube Download PDF datasheet for AQV252GA.pdf |
|
Toshiba | Relay SSR 50mA 1.3V DC-IN 0.4A 60V 4-Pin SOP Download PDF datasheet for TLP170A(F).pdf |
|
TE Connectivity | Electromechanical Relay DPDT 2A 4.5VDC 145Ohm Surface Mount Download PDF datasheet for 1462037-9.pdf |