ESD7C33DT5G ON Semiconductor
ESD7C33DT5G Images
Please contact us for more photos of ESD7C33DT5G
Part Number ESD7C33DT5G
Manufacturer ON Semiconductor
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description ESD Suppressor TVS \u00b115KV 3-Pin SOT-723 T R
Category Discrete Semiconductor
Family Diode
ROHS Compliant Yes
MSL Level ESD7C33DT5G
Datasheet download ESD7C33DT5G.pdf
Request Quotation for ESD7C33DT5G
ESD7C33DT5G Specifications
Part Number ESD7C33DT5G
Max Processing Temp 260
Rad Hard No
Number of Elements per Chip 2
Lead Finish Matte Tin
Mounting Surface Mount
Product Dimensions 1.2 x 0.8 x 0.5 mm
Direction Type Uni-Directional
Maximum Leakage Current 1 uA
Capacitance Value 13 pF
Supplier Package SOT-723
Type TVS
Maximum Working Voltage 3.3 V