PESD3V3L5UY,115 Nexperia
PESD3V3L5UY,115 Images
Please contact us for more photos of PESD3V3L5UY,115
Part Number PESD3V3L5UY,115
Manufacturer Nexperia
Delivery Time 1 day (can ship today)
Description ESD Suppressor TVS 20KV 6-Pin TSSOP T R
Category Discrete Semiconductor
Family Diode
ROHS Compliant Yes
MSL Level PESD3V3L5UY,115
Datasheet download PESD3V3L5UY,115.pdf
Request Quotation for PESD3V3L5UY,115
PESD3V3L5UY,115 Specifications
Part Number PESD3V3L5UY,115
Direction Type Uni-Directional
Maximum Leakage Current 0.3 uA
ESD Protection Voltage 20@Contact Disc/10@HBM kV
Product Dimensions 2.2 x 1.35 x 1 mm
Max Processing Temp 260
Capacitance Value 28 pF
Type TVS
Number of Elements per Chip 5
Maximum Clamping Voltage 12 V
Supplier Package TSSOP
Rad Hard No
MSL Level 1
Pin Count 6
Lead Finish Tin
Maximum Working Voltage 3.3 V