| Part Number | FSL128MRTWDTU |
|---|---|
| Manufacturer | Fairchild Semiconductor |
| Quantity in stock | 590110 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Power Switch 1.05A 6-Pin TO-220F Rail |
| Category | Power Management IC |
| Family | Power Switch |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | FSL128MRTWDTU |
| Datasheet download |
| Part Number | FSL128MRTWDTU |
|---|---|
| Supply Current | 1 mA |
| Maximum Power Dissipation | 47000 mW |
| Product Dimensions | 10.16 x 16.07 mm |
| Minimum Output Current | 1.05 A |
| Supplier Package | TO-220F |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Mounting | Through Hole |
| Rad Hard | No |
| Operating Supply Voltage Range | 26 V |
| Pin Count | 6 |
| Switch On Resistance | 6.3 Ohm |
| Number of Outputs | 1 |
| Package | 6TO-220F |
| Replacement Part Number | PART-FSL128MRTWDTU |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Power Integrations | Off Line Switcher 6-Pin(6+Tab) TO-220-C Download PDF datasheet for TOP244YN.pdf |
|
STMicroelectronics | Power Switch Hi Side 0A 8-Pin SO N T R Download PDF datasheet for STMPS2141MTR.pdf |
|
Power Integrations | Off Line Switcher 7-Pin SMD-C Download PDF datasheet for TNY279GN.pdf |
|
Power Integrations | Off Line Switcher 7-Pin SO-C Download PDF datasheet for TNY287DG.pdf |
|
Texas Instruments | Power Switch 2A 6-Pin DSBGA T R Download PDF datasheet for TPS22924CYZPT.pdf |
|
Power Integrations | Off-Line Switcher IC, 57W (85-264V AC) 81W (230V AC) - |
|
Infineon | Power Switch Lo Side 1.5A 8-Pin SOIC N T R Download PDF datasheet for AUIPS1042GTR.pdf |
|
Texas Instruments | Power Switch 0.1A 5-Pin SC-70 T R Download PDF datasheet for TPS22942DCKR.pdf |
|
Infineon | Power Switch Lo Side 2.17A 4-Pin (3+Tab) SOT-223 Download PDF datasheet for BTS3118N.pdf |
|
Toshiba | Power Switch Switching 0.5A 18-Pin PDIP Download PDF datasheet for TBD62783APG(Z,HZ).pdf |