| Part Number | KA5M0365RYDTU |
|---|---|
| Manufacturer | Fairchild Semiconductor |
| Quantity in stock | 187530 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Power Switch 3A 4-Pin(4+Tab) TO-220F Rail |
| Category | Power Management IC |
| Family | Power Switch |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | KA5M0365RYDTU |
| Datasheet download |
| Part Number | KA5M0365RYDTU |
|---|---|
| Supplier Package | TO-220F |
| Minimum Output Current | 3 A |
| Mounting | Through Hole |
| Pin Count | 4 |
| Product Dimensions | 10 x 4.5 x 15.7 mm |
| Input Voltage | -0.3 to 8.1 V |
| Rad Hard | No |
| Operating Supply Voltage Range | 30 V |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Supply Current | 7 mA |
| Number of Outputs | 1 |
| Maximum Power Dissipation | 75000 mW |
| Switch On Resistance | 3.6 Ohm |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Package | 4TO-220F |
| Replacement Part Number | PART-KA5M0365RYDTU |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Power Integrations | Off Line Switcher 7-Pin SMD-B Download PDF datasheet for TNY268GN.pdf |
|
STMicroelectronics | Power Switch Hi Side 2.5A 20-Pin PowerSO T R Download PDF datasheet for L6370D013TR.pdf |
|
Infineon | Power Switch Hi Side 1.8A 12-Pin DSO EP T R Download PDF datasheet for BTS5210L.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Power Switch 0.627A 6-Pin MicroFET T R Download PDF datasheet for FPF2224.pdf |
|
SCHURTER | POWER SWITCH, SMT - |
|
STMicroelectronics | Power Switch Hi Side 0A 8-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for STMPS2161TTR.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Power Switch T R Download PDF datasheet for FPF1504UCX.pdf |
|
Texas Instruments | Power Switch 6A 8-Pin WSON T R Download PDF datasheet for TPS22969DNYT.pdf |
|
Power Integrations | Off Line Switcher 6-Pin ESIP-F Download PDF datasheet for TOP262LN.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Power Switch 6.16A 5-Pin(5+Tab) TO-220F Rail Download PDF datasheet for FSCQ1265RTYDTU.pdf |