| Part Number | 300LF-0.032768-2 |
|---|---|
| Manufacturer | Fox |
| Quantity in stock | 588640 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Crystal 0.032768MHz 12.5pF 2-Pin |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Crystals |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | 300LF-0.032768-2 |
| Datasheet download |
| Part Number | 300LF-0.032768-2 |
|---|---|
| Pin Count | 2 |
| Type | Crystal |
| Standard Frequency | 0.032768 MHz |
| Frequency Tolerance | ±20 ppm |
| Rad Hard | No |
| Load Capacitance | 12.5 pF |
| Package Dimensions | 3.2 x 8.3 mm |
| Lead Finish | Tin|Copper |
| Mode of Oscillation | Tuning Fork |
| Mounting | Through Hole |
| Frequency Aging | ±3 ppm/Year |
| Frequency Stability | -0.04 ppm |
| Replacement Part Number | PART-300LF-0.032768-2 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Seiko Instruments | Crystal 48MHz 16pF 4-Pin CSMD T R Download PDF datasheet for Q22FA1280004400.pdf |
|
Fox | Crystal 20MHz 20pF 2-Pin HC 49ULF Download PDF datasheet for FOXLF200-20.pdf |
|
Seiko Instruments | MA-406 8.000000 MHZ 20.0 +50.0-50.0 Download PDF datasheet for Q22MA4062207300.pdf |
|
Seiko Instruments | TSX-3225 28.636363 MHZ Download PDF datasheet for X1E000021030314.pdf |
|
Seiko Instruments | Crystal 12MHz 16pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for Q22FA23V0009500.pdf |
|
Kyocera | KYOCX1210SB27120F0FLLC1 XTAL,-30~85C,10P - |
|
Seiko Instruments | Crystal 32MHz 8pF 4-Pin SMD Download PDF datasheet for Q22FA1280002511.pdf |
|
Seiko Instruments | crystal 32.768KHz 20ppm 12.5pf (LF) - |
|
Seiko Instruments | TG-5006CJ-19H 26.000000 MHZ - |
|
Seiko Instruments | Crystal 10MHz 12.5pF 4-Pin SMD T R Download PDF datasheet for Q22MA5051006500.pdf |