| Part Number | AFBR-57D9AMZ |
|---|---|
| Manufacturer | Foxconn Interconnect Technology |
| Quantity in stock | 694460 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | TX RX Optical Fiber 8500Mbps 20-Pin |
| Category | Communication |
| Family | Optical Fiber |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | AFBR-57D9AMZ |
| Datasheet download |
| Part Number | AFBR-57D9AMZ |
|---|---|
| Rise Time | 0.04 ns |
| Wavelength | 860 nm |
| Operating Temperature | -10 to 85 °C |
| Maximum Output Current | |
| Data Rate | |
| Dissipation Current | |
| Rad Hard | No |
| Product Dimensions | 56.4 x 13.9 x 13 mm |
| Type | TX/RX |
| Mounting | Snap Fit To Panel |
| Operating Supply Voltage | 2.97 to 3.63 V |
| Pin Count | 20 |
| Package | 20 |
| Replacement Part Number | PART-AFBR-57D9AMZ |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Finisar | TX RX Optical Fiber 10500Mbps 30-Pin Download PDF datasheet for FTLX1413D3BCL.pdf |
|
Broadcom | RX Optical Fiber 2-Pin Download PDF datasheet for SFH250.pdf |
|
Finisar | TX RX Optical Fiber 1000Mbps Copper 20-Pin SFP Download PDF datasheet for FCLF8521P2BTL.pdf |
|
Broadcom | TX RX Optical Fiber 125MBd 9-Pin Download PDF datasheet for AFBR-5803AZ.pdf |
|
Broadcom | 2.5G DWDM TOSA, 120KM, -5 TO + 75 C, LC RECEPTACLE - |
|
Finisar | TX RX Optical Fiber 3700Mbps Download PDF datasheet for FTLF8524P3BNL.pdf |
|
Finisar | TX RX Optical Fiber 11300Mbps 30-Pin Download PDF datasheet for FTLX1612M3BCL.pdf |
|
Broadcom | RX Optical Fiber 160MBd 8-Pin Download PDF datasheet for HFBR-2416MZ.pdf |
|
Broadcom | TX RX Optical Fiber 10-Pin DIP With Connector Download PDF datasheet for HFBR-5961ALZ.pdf |
|
Broadcom | RX Optical Fiber 5MBd 8-Pin Download PDF datasheet for HFBR-2412TZ.pdf |