| Part Number | AFBR-57M5APZ |
|---|---|
| Manufacturer | Foxconn Interconnect Technology |
| Quantity in stock | 572760 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | TX RX Optical Fiber 2125Mbps 20-Pin SFP |
| Category | Communication |
| Family | Optical Fiber |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | AFBR-57M5APZ |
| Datasheet download |
| Part Number | AFBR-57M5APZ |
|---|---|
| Product Dimensions | 57.21 x 13.6 x 12.4 mm |
| Operating Temperature | -10 to 85 °C |
| Maximum Fall Time | 0.15 ns |
| Data Rate | |
| Dissipation Current | |
| Maximum Output Current | |
| Wavelength | 860 nm |
| Supplier Package | SFP |
| Rise Time | 0.15 ns |
| Type | TX/RX |
| Mounting | Snap Fit To Panel |
| Lead Finish | Gold |
| Operating Supply Voltage | 2.97 to 3.63 V |
| Pin Count | 20 |
| Package | 20SFP |
| Replacement Part Number | PART-AFBR-57M5APZ |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Broadcom | TX RX Optical Fiber 125MBd 9-Pin Download PDF datasheet for AFBR-5803Z.pdf |
|
Foxconn Interconnect Technology | SFP+ 32G MMF-AVAGO MP BAIL - |
|
Broadcom | RX Optical Fiber 160MBd 8-Pin Download PDF datasheet for HFBR-24E6Z.pdf |
|
Foxconn Interconnect Technology | TX RX Optical Fiber 10312.5MBd Download PDF datasheet for AFBR-79EIDZ.pdf |
|
Broadcom | TX RX Optical Fiber Compact 650nm Download PDF datasheet for AFBR-S10TR001Z.pdf |
|
Finisar | TX RX Optical Fiber 10.5Gbps Download PDF datasheet for FTLX8573D3BTL.pdf |
|
Finisar | TX RX Optical Fiber 103.1Gbps Download PDF datasheet for FTLC8281SCNM.pdf |
|
Foxconn Interconnect Technology | TX RX Optical Fiber 1250MBd 10-Pin DIP With Connector Download PDF datasheet for HFBR-5911LZ.pdf |
|
Broadcom | RX Optical Fiber 5MBd 6-Pin Download PDF datasheet for HFBR-2521ETZ.pdf |
|
Foxconn Interconnect Technology | TX RX Optical Fiber 4250Mbps 20-Pin Download PDF datasheet for AFBR-57R5AEZ.pdf |