| Part Number | AFCT-5179BZ |
|---|---|
| Manufacturer | Foxconn Interconnect Technology |
| Quantity in stock | 613380 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | TX RX Optical Fiber 125MBd 9-Pin |
| Category | Communication |
| Family | Optical Fiber |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | AFCT-5179BZ |
| Datasheet download |
| Part Number | AFCT-5179BZ |
|---|---|
| Maximum Output Current | 30 mA |
| Wavelength | 1360 nm |
| Product Dimensions | 25.4 x 39.6 x 9.8 mm |
| Operating Supply Voltage | 3.1 to 5.25 V |
| Mounting | Through Hole |
| Max Processing Temp | 260 |
| Jitter | |
| Dissipation Current | |
| Maximum Fall Time | |
| Operating Temperature | 0 to 70 °C |
| Data Rate | |
| Type | TX/RX |
| Rad Hard | No |
| Pin Count | 9 |
| Lead Finish | Gold |
| Package | 9 |
| Replacement Part Number | PART-AFCT-5179BZ |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Finisar | TX RX Optical Fiber 2667Mbps 20-Pin Download PDF datasheet for FTLF1721P2BTL.pdf |
|
Finisar | TX RX Optical Fiber 10300Mbps 20-Pin Download PDF datasheet for FTLX8571D3BCL.pdf |
|
Broadcom | TX RX Optical Fiber 125MBd 9-Pin Download PDF datasheet for AFBR-5805Z.pdf |
|
QORVO | RX Optical Fiber 8-Pin SOT-115J Box Download PDF datasheet for OS10040280GW-013S1.pdf |
|
Finisar | TX RX Optical Fiber 10300Mbps 20-Pin Download PDF datasheet for FTLX1471D3BCV.pdf |
|
Broadcom | TX RX Optical Fiber 125MBd 8-Pin Download PDF datasheet for AFBR-5972Z.pdf |
|
Finisar | TX RX Optical Fiber 2125Mbps 10-Pin SFF Download PDF datasheet for FTLF8519F2GTL.pdf |
|
Broadcom | TX Optical Fiber 5MBd 6-Pin Download PDF datasheet for HFBR-1521ETZ.pdf |
|
Broadcom | RX Optical Fiber 1MBd 6-Pin Download PDF datasheet for HFBR-2524Z.pdf |
|
Foxconn Interconnect Technology | SFP+ 32G MMF-AVAGO MP BAIL - |