| Part Number | DT10123-H4W2-4F |
|---|---|
| Manufacturer | Foxconn Interconnect Technology |
| Quantity in stock | 112160 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Conn D-Subminiature M 9 POS 2.77mm Solder RA Panel Mount 9 Terminal 1 Port |
| Category | Connectors |
| Family | Connector D-Subminiature |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | DT10123-H4W2-4F |
| Datasheet download |
| Part Number | DT10123-H4W2-4F |
|---|---|
| Rad Hard | No |
| Operating Temperature | -55 to 105 °C |
| Contact Material | Copper Alloy |
| Body Orientation | Right Angle |
| Lead Finish | Gold |
| Gender | M |
| Housing Material | Thermoplastic |
| Mounting | Panel Mount |
| Type | D-Subminiature |
| Termination Method | Solder |
| Number of Terminals | 9 |
| Pitch | 2.77 mm |
| Pin Count | 9 |
| Number of Contacts | 9 |
| Contact Plating | Gold |
| Number of Ports | 1 |
| Product Height | 12.42 mm |
| Product Length | 31.01 mm |
| Replacement Part Number | PART-DT10123-H4W2-4F |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Amphenol-FCI | Conn D-Subminiature SKT 25 POS 2.76mm Solder RA Thru-Hole 25 Terminal 1 Port Download PDF datasheet for D25S33E6GV00LF.pdf |
|
TE Connectivity | Conn D-Subminiature PIN 25 POS 2.77mm Solder ST Thru-Hole 25 Terminal 1 Port Download PDF datasheet for 1-5745968-4.pdf |
|
Amphenol-FCI | Conn D-Subminiature F 9 POS 2.74mm Solder ST Thru-Hole 9 Terminal 1 Port Download PDF datasheet for D09S24A6PV00LF.pdf |
|
Amphenol-FCI | Conn D-Subminiature SKT 25 POS 2.76mm Press Fit ST Thru-Hole 25 Terminal 1 Port Download PDF datasheet for D25S91C6PV00LF.pdf |
|
Amphenol-FCI | Conn D-Subminiature SKT 25 POS 2.76mm Press Fit ST Thru-Hole 25 Terminal 1 Port Download PDF datasheet for D25S91C6PL00LF.pdf |
|
Amphenol-FCI | Conn D-Subminiature SKT 25 POS 2.76mm Solder RA Thru-Hole 25 Terminal 1 Port Download PDF datasheet for ID25S33E4GX96LF.pdf |
|
Amphenol-FCI | Conn D-Subminiature PIN 25 POS 2.76mm Press Fit ST Thru-Hole 25 Terminal 1 Port Download PDF datasheet for D25P91C6PX00LF.pdf |
|
TE Connectivity | Conn D-Subminiature PIN 15 POS 2.74mm Solder ST Thru-Hole 15 Terminal 1 Port Download PDF datasheet for 5747872-8.pdf |
|
TE Connectivity | Conn D-Subminiature SKT 100 POS 2.54mm Solder ST Thru-Hole 100 Terminal 1 Port Download PDF datasheet for 5749069-9.pdf |
|
TE Connectivity | Conn D-Subminiature SKT 15 POS 2.74mm Solder RA Thru-Hole 15 Terminal 1 Port Download PDF datasheet for 747845-4.pdf |