| Part Number | SN74LVC1G32DRLR |
|---|---|
| Manufacturer | Texas Instruments |
| Quantity in stock | 622760 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | OR Gate 1-Element 2-IN CMOS 5-Pin SOT T R |
| Category | Logic & Timing IC |
| Family | Logic ICs |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | SN74LVC1G32DRLR |
| Datasheet download |
| Part Number | SN74LVC1G32DRLR |
|---|---|
| Pin Count | 5 |
| Mounting | Surface Mount |
| Screening Level | Commercial |
| Maximum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Maximum Propagation Delay Time @ Maximum CL | [email protected]|4@5V ns |
| Maximum Quiescent Current | 10 uA |
| MSL Level | 1 |
| Product Dimensions | 1.6 x 1.2 x 0.55 mm |
| Supplier Package | SOT |
| Max Processing Temp | 260 |
| Rad Hard | No |
| Lead Finish | Gold |
| Minimum Operating Supply Voltage | 1.65 V |
| Fabrication Technology | CMOS |
| Operating Temperature | -40 to 85 °C |
| Package | 5SOT |
| Replacement Part Number | PART-SN74LVC1G32DRLR |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Nexperia | Flip Flop D-Type Bus Interface Pos-Edge 1-Element 16-Pin SO T R Download PDF datasheet for 74HC175D,653.pdf |
|
Nexperia | Shift Register Single 8-Bit Serial to Parallel 14-Pin SO T R Download PDF datasheet for 74AHC164D,118.pdf |
|
ON Semiconductor | Counter Single 4-Bit Async Binary UP Down 16-Pin SOIC T R Download PDF datasheet for MC14516BDR2G.pdf |
|
Nexperia | Inverter Schmitt Trigger 6-Element CMOS 14-Pin TSSOP T R Download PDF datasheet for 74LVC14APW,118.pdf |
|
Silicon Labs | Clock Multiplier 63-Pin BGA Download PDF datasheet for SI5321-H-GL.pdf |
|
Fairchild Semiconductor | Bus XCVR Single 8-CH 3-ST 20-Pin SOIC W T R Download PDF datasheet for 74VHC245MX.pdf |
|
ON Semiconductor | OR Gate 4-Element 2-IN CMOS 14-Pin SOIC T R Download PDF datasheet for MC74ACT32DR2G.pdf |
|
Texas Instruments | Flip Flop D-Type Pos-Edge 2-Element 14-Pin PDIP Tube Download PDF datasheet for SN74HC74N.pdf |
|
Nexperia | Counter Divider Single 5-Bit Decade UP 16-Pin SO T R Download PDF datasheet for HEF4017BT,653.pdf |
|
Texas Instruments | Buffer Line Driver 4-CH Non-Inverting 3-ST CMOS 14-Pin SOIC Tube Download PDF datasheet for SN74LVC125AD.pdf |