| Part Number | TLV49611TAXBXA1 |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon |
| Quantity in stock | 531140 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | POSITION&CURRENT SENSORS |
| Category | Sensors & Transducers |
| Family | Magnetic Sensors |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | TLV49611TAXBXA1 |
| Datasheet download |
| Part Number | TLV49611TAXBXA1 |
|---|---|
| Operating Supply Voltage | 3 to 26 V |
| Minimum Release Point | -3.5 mT |
| Maximum Operating Point | 3.5 mT |
| Output Current | 25 mA |
| Lead Free | Yes |
| Screening Level | Extended Industrial |
| Mounting | Through Hole |
| Module/IC Classification | IC |
| Maximum Supply Current | 2.5 mA |
| Rad Hard | No |
| Magnetic Type | Latch |
| Packaging | Bulk |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Family | TLV4961-1T |
| Package | 3TO-92S |
| Replacement Part Number | PART-TLV49611TAXBXA1 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Infineon | Hall Effect Sensor 1mA Unipolar Bipolar 4.5V to 5.5V 8-Pin TSDO T R Download PDF datasheet for TLE4997A8D E0300.pdf |
|
ROHM | Hall Effect Sensor 0.5mA Omnipolar 1.65V to 3.3V 5-Pin HVSOF T R Download PDF datasheet for BU52011HFV-STR.pdf |
|
ROHM | Hall Effect Sensor 0.5mA Unipolar 1.8V 4-Pin SSON Embossed T R Download PDF datasheet for BU52012NVX-TR.pdf |
|
Texas Instruments | Hall Effect Sensor 2.3mA Bipolar 2.5V to 38V 3-Pin SIP Ammo pack Download PDF datasheet for DRV5053VAQLPG.pdf |
|
NXP | Magnetoresistive Sensor 3-Pin SIP T R Download PDF datasheet for KMA210:115.pdf |
|
Texas Instruments | Hall Effect Sensor, Digital-Switch, -40~+125\u00b0C, 3-pin SOT-23, T R 3k Download PDF datasheet for DRV5023BIQDBZR.pdf |
|
Texas Instruments | Hall Effect Sensor 30mA Omnipolar 2.5V to 38V 3-Pin SIP Ammo pack Download PDF datasheet for DRV5033AJQLPG.pdf |
|
Infineon | Hall Effect Sensor 20mA 3.3V 5V 9V 12V 15V 3-Pin SSO Ammo Pack Download PDF datasheet for TLI4906L.pdf |
|
Infineon | Hall Effect Sensor 25mA Unipolar 3.3V 5V 9V 12V 15V 18V 24V 3-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for TLE4964-4M.pdf |
|
Infineon | Hall Effect Sensor 5mA Latch 3V to 5.5V 3-Pin SOT-23 T R Download PDF datasheet for TLE4963-2M.pdf |