| Part Number | CHL8510CRT |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon |
| Quantity in stock | 407790 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | MOSFET DRVR 6A 2-OUT Hi Lo Side T R |
| Category | Power Management IC |
| Family | MOSFET and Power Drivers |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | CHL8510CRT |
| Datasheet download |
| Part Number | CHL8510CRT |
|---|---|
| Peak Output Current | 6 A |
| Rad Hard | No |
| Screening Level | Commercial |
| Product Dimensions | mm |
| Maximum Operating Frequency | 1000 kHz |
| Typical Operating Supply Voltage | 12 V |
| High and Low Sides Dependency | Independent |
| Number of Drivers | 2 |
| Driver Type | High and Low Side |
| Maximum Propagation Delay Time | 20 ns |
| Number of Outputs | 2 |
| Replacement Part Number | PART-CHL8510CRT |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Microchip | MOSFET DRVR 1.5A 2-OUT Lo Side Non-Inv 8-Pin SOIC N Tube Download PDF datasheet for TC4427COA.pdf |
|
Texas Instruments | MOSFET DRVR 3A 2-OUT High Speed Non-Inv 8-Pin PDIP Tube Download PDF datasheet for UC3708NG4.pdf |
|
Infineon | MOSFET DRVR Download PDF datasheet for TLE7183QU.pdf |
|
Intersil | MOSFET DRVR 2A 4-OUT Hi Lo Side Non-Inv 16-Pin QFN EP T R Download PDF datasheet for EL7457CLZ-T13.pdf |
|
Infineon | MOS Power Transistors HV (>= 200V) Download PDF datasheet for 2EDN7524RXUMA1.pdf |
|
Microchip | MOSFET DRVR 4.5A 2-OUT Lo Side Non-Inv 8-Pin SOIC N Tube Download PDF datasheet for MCP1404-E SN.pdf |
|
Microchip | MOSFET DRVR 6A 1-OUT Lo Side Non-Inv 8-Pin SOIC N Tube Download PDF datasheet for TC4420COA.pdf |
|
Infineon | Power MOSFET, TH, 3-pin PG-TO220, 500V, 0.50-Ohm Download PDF datasheet for IPAN50R500CE.pdf |
|
Infineon | SP001344440 VR13 DIGITAL DUAL RAIL 1+1 P - |
|
STMicroelectronics | MOSFET DRVR 9A 1-OUT Hi Side Non-Inv 5-Pin(4+Tab) P2PAK Tube Download PDF datasheet for VN820B5-E.pdf |