| Part Number | F4-200R06KL4 |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon |
| Quantity in stock | 827570 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | Trans IGBT Module N-CH 600V 225A 26-Pin ECONO 3 |
| Category | Discrete Semiconductor |
| Family | IGBT Module |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | F4-200R06KL4 |
| Datasheet download |
| Part Number | F4-200R06KL4 |
|---|---|
| Product Dimensions | 122 x 62 x 17 mm |
| Maximum Gate Emitter Voltage | ±20 V |
| Channel Type | N |
| Maximum Continuous Collector Current | 225 A |
| Mounting | Screw |
| Configuration | Quad |
| Maximum Collector Emitter Voltage | 600 V |
| Supplier Package | ECONO 3 |
| Pin Count | 26 |
| Package | 26ECONO 3 |
| Replacement Part Number | PART-F4-200R06KL4 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Macom Technologies | Trans IGBT Module N-CH 600V 11A 22-Pin - |
|
Infineon | Trans IGBT Module N-CH 1.2KV 25A 24-pin ECONO2-5 Download PDF datasheet for FP15R12KT3.pdf |
|
Infineon | Trans IGBT Module N-CH 1.7KV 930A 8-pin PRIME2-1 Download PDF datasheet for FF650R17IE4.pdf |
|
Infineon | SP001307392,PL33,AG-34MM-2 Download PDF datasheet for 2A75HB12C1U.pdf |
|
Macom Technologies | MCM10-FY07NIA150S502-L365F58- 3 FOLW1 7 - |
|
Infineon | Trans IGBT Module N-CH 1.2KV 450A 11-pin ECONOD-3 Download PDF datasheet for F3L300R12MT4_B22.pdf |
|
Macom Technologies | Trans IGBT Module N-CH 1200V 16A 23-Pin Download PDF datasheet for V23990-P849-A58-PM.pdf |
|
Infineon | Trans IGBT Module N-CH 1.2KV 450A 7-pin 62MM-1 Download PDF datasheet for FF300R12KT4.pdf |
|
Macom Technologies | Trans IGBT Module N-CH 1.2KV 148A 53-Pin - |
|
Infineon | Trans IGBT Module N-CH 1.7KV 145A 35-pin ECONO3-4 Download PDF datasheet for FS100R17KE3.pdf |