| Part Number | TDK 5110 |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon |
| Quantity in stock | 418080 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | RF Transmitter ASK FSK 2.5V 3.3V 16-Pin TSSOP |
| Category | RF & Microwave |
| Family | RF Transceiver |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | TDK 5110 |
| Datasheet download |
| Part Number | TDK 5110 |
|---|---|
| Operating Band Frequency | 433 to 435|868 to 870 MHz |
| Max Processing Temp | 260 |
| Maximum RF Operating Frequency | 870 MHz |
| Mounting | Surface Mount |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Pin Count | 16 |
| Supplier Package | TSSOP |
| MSL Level | 3 |
| Type | Transmitter |
| Operating Supply Voltage | 2.5|3.3 V |
| Category | Transmitter |
| Operating Temperature | -40 to 125 °C |
| Modulation Technique | ASK|FSK |
| Product Dimensions | 5 x 4.4 x 1 mm |
| Package | 16TSSOP |
| Replacement Part Number | PART-TDK 5110 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Texas Instruments | CC3200 SimpleLink Wi-Fi LaunchPad Download PDF datasheet for CC3200-LAUNCHXL.pdf |
|
NXP | RF Transceiver O-QPSK 2.7V 32-Pin QFN EP Tray Download PDF datasheet for MC13202FC.pdf |
|
Dialog Semiconductor | DASSC14428FNF128VVXN BASEBAND PROCESSOR - |
|
Texas Instruments | RF Receiver 80-Pin HTQFP EP T R Download PDF datasheet for ADS58C23IPFPR.pdf |
|
Dialog Semiconductor | DASSC14444A76R100LVPX PACKING IN TAPE AN - |
|
Dialog Semiconductor | DASSC14429CNF128VVN LOGIC IC ,12V 24V - |
|
Dialog Semiconductor | DASSC14461BNF128VPN VOIP PROCESSES - |
|
Maxim Integrated | RF Transmitter ASK FSK 5V 24-Pin TQFN EP Download PDF datasheet for MAX7060ATG+.pdf |
|
Texas Instruments | RF Transmitter ASK FM FSK GFSK MSK OOK 2V to 3.6V 32-Pin QFN T R Download PDF datasheet for CC1175RHBR.pdf |
|
Dialog Semiconductor | RF Transceiver IC, 1.8V, DECT compliant with RF Power Amp and QuadSPI Flash - |