| Part Number | TLE8262EXUMA2 |
|---|---|
| Manufacturer | Infineon |
| Quantity in stock | 428010 Pieces |
| Market Price | - |
| Our Better Price | Send by email: [email protected] |
| Delivery Time | 1 day (can ship today) |
| Description | System Basis Chip 36-Pin DSO EP |
| Category | Communication |
| Family | Communication Misc |
| ROHS Compliant | Yes |
| MSL Level | TLE8262EXUMA2 |
| Datasheet download |
| Part Number | TLE8262EXUMA2 |
|---|---|
| Power Supply Type | Analog |
| Supplier Package | DSO EP |
| Maximum Data Rate | 20 Kbps |
| Minimum Operating Supply Voltage | 5.5 V |
| Lead Finish | Matte Tin |
| Operating Temperature | -40 to 150 °C |
| Mounting | Surface Mount |
| Max Processing Temp | 260 |
| Transmission Media Type | |
| Type | System Basis Chip |
| Product Dimensions | 12.8 x 7.6 x 2.45 mm |
| Typical Operating Supply Voltage | 9|12|15|18|24|28 V |
| Maximum Operating Supply Voltage | 28 V |
| Category | System Basis Chip |
| Pin Count | 36 |
| Package | 36DSO EP |
| Replacement Part Number | PART-TLE8262EXUMA2 |
| Weight | Contact us |
| Country of Origin | - |
| Image | Part Number and Brand | Brief Description and PDF Datasheet |
|---|---|---|
|
Broadcom | MM LC SFP FE DMI ROHS - |
|
Broadcom | SONET SDH 10GE FEC Mux 127-Pin BGA Download PDF datasheet for BCM8128BIFBG.pdf |
|
Mellanox Technologies | 12-Port InfiniBand SDN Switch System Download PDF datasheet for MSX6005F-1BFS.pdf |
|
Nuvoton Technology | Single-Chip Multi-Message Voice Record and Playback Device 28-Pin PDIP Download PDF datasheet for ISD1760PY.pdf |
|
Integrated Device Technology | Digital Switch 44-Pin PLCC T R Download PDF datasheet for 72V8980JG8.pdf |
|
NXP | HITAG Reader Chip 14-Pin SO Tube Download PDF datasheet for HTRC11001T 02EE,11.pdf |
|
Broadcom | Communication ICs - |
|
Maxim Integrated | Hot-Insertion Protection 24-Pin QSOP T R Download PDF datasheet for MAX7314AEG+T.pdf |
|
Mellanox Technologies | Dual-Port 10 Gigabit Ethernet SFP+ Adapter Download PDF datasheet for MCX312A-XCBT.pdf |
|
Maxim Integrated | Transport Devices 484-Pin HSBGA Download PDF datasheet for DS34S108GN+.pdf |